Ryflowanie w roli głównej w aranżacji wnętrza apartamentu w Warszawie

Ryflowanie w roli głównej w aranżacji wnętrza apartamentu w Warszawie

Pracownia Colombe uwielbia serwować nam prawdziwe wnętrzarskie cymesy. Jednym z nich jest ostatnia realizacja studia, czyli aranżacja apartamentu w warszawskim Wilanowie. Co urzekło nas aż tak bardzo w projektowanym wnętrzu? Funkcjonalne rozwiązania, wyszukane materiały i piękne elementy wyposażenia. Wszystko to podane w przyjemnej, jasnej kolorystyce. Jest pięknie i z klasą.

Motywem, który pojawia się w kolejnych pomieszczeniach jest podane na setki sposobów ryflowane wykończenie czy to ścian czy elementów wyposażenia. Doskonale nawiązuje ono do klasycznej stylistyki, jaką zaproponowali architekci Colombe, która budzi skojarzenie z eleganckimi willami z połowy ubiegłego stulecia. Nieodzowne wydają się także pojawiające się na każdym kroku dodatki w kolorze starego złota.

Otwarty plan strefy dziennej

W apartamencie w Warszawie nic nie jest oczywiste - dotyczy to również samego podziału przestrzeni. Strefa dzienna łączy w sobie funkcję salonu, jadalni oraz kuchni, chociaż przestrzeń salonu oddziela od przestrzeni kuchennej ściana, będąca z jednej strony zabudową kuchenną, z drugiej zaś ścianą telewizyjną. W strefie salonu umiejscowiona została obszerna sofa o piaskowej tapicerce, ustawiona na tle ściany wykończonej jasnym drewnem. Znajdziemy tu także piękne, czarne pianino, które wprowadza do niezwykle ułożonego wnętrza nieco dynamiki.

Idąc dalej znajdujemy się w przestrzeni będącej łącznikiem salonu w kuchnią, a więc strefie jadalni. Znajduje się tu podłużny stół o konstrukcji z płyty meblowej oraz tapicerowane krzesła o złotych stelażach. W jadalni swoje miejsce ma także piękny kominek o prostej bryle i marmurowej okładzinie zamontowany w ścianie wykończonej całopłaszczyznowym ryflowaniem w kolorze złamanej bieli.

Kuchnia o dwurzędowym układzie została subtelnie wydzielona poprzez zastosowanie fragmentów drewnianego przepierzenia. Zabudowę tworzą dolne szafki z rudawego drewna oraz szafki wiszące o gładkich, białych frontach. Pomiędzy szafkami ściana obłożona została monolitycznymi płytami o rysunku marmuru i barwie przygaszonego szmaragdu.

aranżacja apartamentu, aranżacja wnętrza

Z większą swobodą

Po bardzo harmonijnej i zrównoważonej strefie dziennej, część prywatna domowników wydaje się zaaranżowana tak, aby czuć było w niej większą swobodę. Sofa obrzucona licznymi poduszkami o różnych wzorach i kolorach, zgeometryzowane otwarte półki pełne osobistych przedmiotów, ale przede wszystkim kolorystyka. Króluje tu bowiem ciemna zieleń i przybrudzony pudrowy róż. Ta sama kolorystyka obecna jest także w łazience, choć tutaj podana została w nieco łagodniejszej odsłonie. Tutaj również znajdujemy dominujące we wnętrzach ryflowanie, które doskonale komponuje się z blatem z czarnego marmur oraz płytkami strefy kąpielowej o wydłużonym kształcie.

Ryflowanie w roli głównej w aranżacji wnętrza apartamentu w Warszawie - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Colombe
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: PION
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji apartamentu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!