Wyważona kolorystyka, przemyślane rozwiązania i nonszalanckie dodatki wprowadzone jakby mimochodem. Tak można byłoby opisać kolejną realizację od MAP - duetu projektantek z Warszawy, Marty Szczepańskiej i Pauliny Szeroczyńskiej. Projektantki wierne swojemu stylowi także tym razem proponują subtelną i ciepłą odsłonę wnętrza. Jak zwykle jest jasno, przytulnie i z sercem na dłoni.
Projektowane mieszkanie zlokalizowane jest w Warszawie, a w swoim wnętrzu kryje ono otwartą przestrzeń dzienną i część prywatną domowników. Tą pierwszą stanowi salon wraz z kuchnią i strefą jadalni. Część prywatna to natomiast sypialnia domowników. Naturalnym atutem mieszkania jest jego rozkładowy układ z dużymi przeszkleniami wychodzącymi na dwie strony budynku.
We wnętrzu od MAP kolejny raz zachwycają nas delikatne i nieoczywiste odcienie barw. Przygaszona, ciemna zieleń przywodząca na myśl jesienne liście wykorzystana została jako fronty zabudowy kuchennej. W głównej części salonu znajdziemy całą gamę lekkich beżów, zestawionych z rdzawymi dodatkami. W sypialni za to projektantki zaproponowały gładką powierzchnię błękitu, którą stanowi zabudowa wezgłowia łóżka.
Mieszkanie wypełnione zostało naturalnymi materiałami i dodatkami, które przy tak subtelnej kolorystyce stają się bardziej autentyczne i “na miejscu”. Przede wszystkim króluje tutaj drewno - podłoga z technicznego parkietu czy ciemny blat kuchennej zabudowy. Drewniane są także meble w salonie, takie jak ciężki okrągły stół wraz z giętymi krzesłami w typie Thonet. Wnętrze dodatkowo wypełniają naturalne materiały obić i tekstyliów, które uwydatniają ciepły i domowy charakter przestrzeni.
Jak mówią architektki, projektowanie to dialog między artyzmem a funkcją. I rzeczywiście obie te rzeczy widoczne są w projekcie. Mieszkanie zaaranżowane zostało funkcjonalnie i z pomysłem, co widać w formie zabudowy kuchennej. Spora jej część ukryta została za białymi frontami, stapiającymi się z bielą ścian. Dzięki temu domownicy zyskują sporą przestrzeń do przechowywania przy jednoczesnym utrzymywaniu nieco ascetycznego charakteru wnętrza.
Chociaż projektantki nie silą się na wprowadzenie do wnętrza znacznej ilości ozdobników, to jednak te, które tam znajdujemy, wybrane są ze szczególną troską. A są nimi abstrakcyjne prace Karoliny Półchłopek i Łukasza Golędzinowskiego zawieszone nad sofą czy też piękny dywan pokryty prostymi figurami geometrycznymi.
Wszystko pod kontrolą czyli aranżacja wnętrza od MAP - metryczka projektu wnętrza
Projekt: MAP
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: PION
Opracowanie: Wiola Imiolczyk
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Architekci Nick Travers oraz Justin Northrop, założyciele pracowni Techne w...
czytajRealizacja podmiejskiej rezydencji według projektu warszawskiej pracowni Mood Works Karina...
czytaj65 metrowe mieszkanie w Szczecinie zostało zaprojektowane dla młodego mężczyzny...
czytajWnętrze salonu domu jednorodzinnego w miejscowości Kagawa w Japonii wypełniają...
czytaj
Ilość komentarzy: 0