Wrażenia przestrzenne w aranżacji mieszkania na warszawskiej Ochocie

Wrażenia przestrzenne w aranżacji mieszkania na warszawskiej Ochocie

Osobiście pokusiłabym się o określenie “przestrzeń idealna”. Bardzo funkcjonalna i zarazem niezwykle estetyczna - taka właśnie jest aranżacja mieszkania w warszawskiej kamienicy na Ochocie autorstwa Joanny Piórko z pracowni Wrażenia Przestrzenne. Piękne i proste umeblowanie, redukcja kolorów przy jednoczesnym silnym akcencie barwnym i bardzo pomysłowe wykorzystanie przestrzeni, czyli kwintesencja dobrego wnętrzarstwa.

Dwukondygnacyjna przestrzeń mieszkania obejmuje parter mieszkania wraz ze strefą wejściową, kuchnią oraz łazienką oraz piętro, gdzie znajdziemy niewielką przestrzeń odpoczynku, miejsce do pracy oraz sypialnię. Przestrzeń zaaranżowana została w taki sposób, żeby maksymalnie wykorzystać przestrzeń mieszkania, znajdując jednocześnie niecodzienne i nieoczywiste rozwiązania funkcjonalne.

Surowo, a przytulnie

Po przekroczeniu progu mieszkania rzuca się w oczy nieotynkowana ściana oraz prosta, stalowa konstrukcja schodów. W głębi widzimy malutką kuchnię w frontach zabudowy wykonanych z metalu. Do tego stalowa kratka odgradzająca klatkę schodową oraz odkryte przewody instalacji. Wszystko to mogłoby wydać się surowe i bardzo industrialne i rzeczywiście - we wnętrzu znajdujemy nieco szorstkiego wyrazu, który jest jednak doskonale zrównoważony przez naturalne, jasne drewno oraz słoneczną, żółtą barwę, którymi wykończona zostało wnętrze. Kluczową rolę odgrywają także zielone rośliny, które wypełniają wszystkie zakątki pomieszczenia.

aranżacja wnetrza, aranżacja mieskania

Domowy komfort

Wchodząc na piętro znajdujemy się w przestrzeni znacznie bardziej “udomowionej”. Także tutaj pojawiają się stalowe konstrukcje i stelaże oraz cegła, jednak tym razem jest ona pokryta białą farbą. W strefie relaksu ustawiona została zgrabna sofa o tapicerowanych siedziskach, a także przykuwająca uwagę stalowa komoda o czerwonej powłoce na wysoki połysk. Pozostałe pomieszczenia wyposażone są minimalistycznym umeblowaniem wykonanym z jasnego drewna bądź białych płyt.

Także tutaj wyraźnym akcentem kolorystycznym, który nadaje charakter przestrzeni, jest kontynuowany kolor żółty. Poszczególne dodatki, tapicerka krzesła czy pudełka do przechowywania - wszystko w słonecznym odcieniu, który wzbogaca kompozycję. Wnętrza ociepla także drewniana podłoga, która stanowi jednolite wykończenie posadzki kolejnych pomieszczeń.

Niezwykle funkcjonalne wydaje się wykorzystanie skosów obecnych w pomieszczeniach. W najniższych miejscach poszczególnych wnętrz znajdują się łóżko czy niskie regały i zabudowy, które sprawiają, że przestrzeń jest wykorzystana i zagospodarowana.

Wrażenia przestrzenne w aranżacji mieszkania na warszawskiej Ochocie - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Joanna Piórko | Wrażenia Przestrzenne
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: Hanna Połczyńska - kroniki.studio
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!