Aranżacja mieszkania od BO/SKO

Aranżacja mieszkania od BO/SKO

Najnowsza realizacja pracowni BO/SKO to pełen niebanalnego wzornictwa projekt M41. Trochę nowocześnie, a trochę przytulnie. Trochę skandynawsko, a trochę po polsku. Chociaż projektantki ograniczyły się do czerni i bieli, w przestrzeni mieszkania dużo się dzieje, a aranżacja pełna jest zaskoczeń. Doskonale łączą się tutaj różne materiały i faktury, które zestawione z nieoczywistymi bryłami umeblowania dają przyciągający wzrok efekt. Co tu dużo mówić, wnętrze jest po prostu boskie!

Przestrzeń mieszkania to zaledwie 41 m2, a znajdziemy tutaj wszystko, czego potrzeba. Otwarta strefa dzienna, łącząca w sobie funkcję salonu, kuchni i jadalni, sypialnia z wydzielonym miejscem do pracy, łazienka oraz całkiem spora przestrzeń do przechowywania. W części dziennej odnajdujemy sporo czerni, w strefie prywatnej królują już jedynie jasne odcienie sprzyjające relaksowi.

Czarna sklejka w roli głównej

Kluczowym elementem projektu jest wielkoformatowe zastosowanie sklejki barwionej na czarno - czy to w postaci ścianki przysłaniającą zabudowę, czy też przesuwnych drzwi prowadzących do sypialni. Znajdziemy tutaj także szereg innych elementów w kolorze bezkompromisowej czerni, takich jak prosty czarny stół wraz z krzesłami od Tabandy czy kultowy fotel RM58 marki Vzor. Wyróżnia się także lampa wisząca marki Frandsen o metalowej konstrukcji.

Chociaż w pomieszczeniu jest tak dużo czerni, przestrzeń wydaje się jasna i przestronna. Pomagają w tym białe ściany, jasnoszara żywiczna posadzka oraz białe elementy wyposażenia, takie jak szafki zabudowy kuchennej. Obszerna, tapicerowana szarą tkaniną sofa wraz z brudnoróżowymi poduszkami i prostymi stolikami kawowymi tworzy przyjemną strefę relaksu. Jej rozwinięciem jest kącik melomana z fotelem RM58 oraz kolekcją winyli ustawioną na kotwionym do sufitu regale o ażurowej konstrukcji.

aranżacja wnętrza, bosko, aranzacja mieszkania

Spokój za zamkniętymi drzwiami

Ze strefy dziennej przechodzimy do części prywatnej domowników, a więc sypialni. To tutaj czerń zastąpiona została przez biel i jasne drewno. W głównej części pomieszczenia znajduje się obszerne łóżko. Oprócz niego w sypialni zaaranżowana została przestrzeń do pracy, w postaci ustawionego pod oknem biurka o blacie na całą długość ściany. Sypialnia to królestwo spokoju, który sprzyja zarówno relaksowi jak i skupieniu.

Sztuka na ścianach

Jednym z nielicznych akcentów barwnych wprowadzonych do monochromatycznej przestrzeni są piękne kolaże polskiej artystki Aleksandy Morawiak. Zawieszone one zostały nad sofą, gdzie wraz z bladoróżowymi tekstyliami tworzą subtelną kompozycję kolorystyczną. Więcej polskiej sztuki znajdziemy w przestrzeni sypialni, którą wzbogacają minimalistyczne grafiki autorstwa Magdaleny Czechowskiej.

Monochromatyczna aranżacja mieszkania od BO/SKO - metryczka projektu wnętrza

Projekt: pracownia BO/SKO
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Gdańsk
Metraż: 41 m2
Zdjęcia: Hania Połczyńska
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!