Klimatyczna aranżacja wnętrza klubu Hashtag w Poznaniu

Klimatyczna aranżacja wnętrza klubu Hashtag w Poznaniu

Klub Hashtag #Poznań zlokalizowany jest w samym centrum miasta przy ulicy Wrocławskiej. Otwarty we wrześniu ubiegłego roku dziś pokazuje swoje wnętrza w sesji fotograficznej Jagi Kraupe. Za projekt lokalu odpowiadają architektki z Laskowska Wnętrza oraz Mandalinci Studio Projektowania Wnętrz. Wnętrze klubu jest klimatyczne, wypełnione przygaszonymi barwami i przyjemnymi materiałami, co daje efekt jednocześnie elegancki i swobodny, sprzyjający zabawie.

Przestrzeń klubu

Dwukondygnacyjna przestrzeń lokalu zaaranżowana została w taki sposób, aby pełnić wiele funkcji. Po przekroczeniu progu klubu znajdujemy się w strefie baru, wypełnionej wysokimi stolikami i hokerami. Centralnym punktem jest oczywiście sam bar, po minięciu którego znajduje się nieco bardziej kameralne pomieszczenie, wyposażone w miękkie, tapicerowane siedziska. W dalszej części znajdują się toalety dla gości.

Zlokalizowane na wysokości baru schody prowadzą na piętro, gdzie znajdują się pozostałe sale klubu. To tutaj znajduje się strefa relaksu, wypełniona licznymi pufami i hamakami. Dalej możemy skierować się do sali #bilard, gdzie kluczowym elementem są dwa stoły bilardowe, a także do drugiej sali, w której łatwo zaaranżować prywatne przyjęcie. Znajdują się tam zarówno tapicerowane siedziska z niskimi stolikami, jak i wysokie stoliki barowe.

hastag poznań , aranżacja klubu

Wnętrze pełne drewna

Szczególnie ważnym elementem aranżacji jest drewno, które determinuje całą kompozycję. Począwszy od blatów stolików, przez schody, kończąc na okładzinie ścian i ażurowej konstrukcji sufitu w pomieszczeniach na piętrze. Ale najważniejszym i najsilniej rzucającym się w oczy zastosowaniem drewna jest piękny parkiet ułożony w klasyczną jodełkę w części parteru. Wykorzystany on został w bardzo charakterystyczny sposób. Naturalna barwa olejowanego drewna zmienia się bowiem w strefie baru w monochromatyczną kompozycję kolorystyczną, która w dalszej części lokalu ponownie powraca do swego pierwotnego koloru.

Motyw jodełki zastosowany został też jako wykończenie frontu baru, gdzie wykorzystano czarne i miedziane moduły, a także w przestrzeni klatki schodowej, jako okładzina ścian. Poprowadzone tam samonośne schody na stalowej konstrukcji z czarnych kształtowników doskonale korespondują z obłożonymi naturalnym drewnem filarami konstrukcyjnymi.

Materiałem uzupełniającym jest pojawiająca się gdzieniegdzie cegła. Szczególną rolę spełnia w strefie wejścia, gdzie stanowi ona zachowany element budynku, wraz z naturalnymi ślepymi oknami o łukowym zamknięciu. Tam też znajdziemy jeszcze jeden ciekawy element dekoracyjny, jakim jest instalacja sufitowa, wykonana z grubych sznurów. To do niej w sposób nonszalancki przymocowane zostały wiszące oprawy oświetleniowe w postaci pojedynczych żarówek o ciepłej barwie światła.

Klimatyczna aranżacja wnętrza klubu Hashtag w Poznaniu - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Laskowska Wnętrza / Mandalinci Studio Projektowania Wnętrz
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Poznań
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji klubu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!