Art-deco w wydaniu azjatyckim w aranżacji wnętrza hotelu Metropol

Art-deco w wydaniu azjatyckim w aranżacji wnętrza hotelu Metropol

Hotel Metropol by Golden Tulip to nowy punkt na mapie Krakowa, a jednocześnie pierwszy polski oddział nowego brandu należącego do Louvre Hotels Group. Aranżacja wnętrza hotelu powierzona została architektom z pracowni Tremend słynącej z pięknych i funkcjonalnych realizacji przestrzeni publicznych. Tym razem architekci zaproponowali nam wystrój w stylu chińskiego art-deco.

Hotel zlokalizowany jest przy ulicy Orzechowej, w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych miasta. Do dyspozycji gości hotel oddaje 220 komfortowych pokoi, w których znajduje się strefa wypoczynku, pracy oraz łazienka. Ponadto w hotelu znajduje się 16 przestronnych sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 2500 m2. Wszystko to sprzyja biznesowym spotkaniom w otoczeniu designu na najwyższym poziomie.

Dla najbardziej wymagających

Oferta hoteli Golden Tulip skierowana jest do osób, które oczekują czegoś więcej niż zwykłego przystanku w podróży. Projektanci bez oporów przystali na zaprojektowanie przestrzeni nowego hotelu w wydaniu niezwykle ekskluzywnym i pełnym klasy, które ma odzwierciedlać filozofię brandu. Mamy tutaj do czynienia z wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi, wyszukanym wyposażeniem oraz ciekawymi rozwiązaniami funkcjonalnymi, które sprawiają, że wnętrza są charakterystyczne i niebanalne.

aranzacja hotelu, aranzacja wnetrza

Azjatyckie inspiracje

Projektanci z pracowni Tremend pokusili się o nieco orientalną chińską estetykę w klimacie art-deco. Można byłoby spodziewać się, że zestawienie jej z europejskim wzornictwem będzie niełatwe, jednak ostateczny efekt jest bardzo przyjemny i zupełnie naturalny. Egzotyczne, ciemne drewno, złote ażurowe konstrukcje siedzisk i dodatków czy zielone rośliny przywodzące na myśl chińskie ogrody - wszystko to sprawia, że azjatyckie inspiracje dostrzegalne są na każdym kroku.

Wyważona kolorystyka

W znajdującej się na parterze strefie wspólnej znajdziemy część restauracyjną i kawiarnianą, a także przestrzeń baru. To tam elegancka posadzka o rysunku białego marmuru połączona została z okładziną ścian z ciemnego drewna. Ta delikatna baza kolorystyczna projektu uzupełniona została o subtelne odcienie beżu i brązu. Istotnym elementem są czarne ażurowe konstrukcje, które strefują przestrzeń, a także wprowadzają nieco dynamiki do wnętrza. Zadanie to mają też czarne pasy na posadzce.

Aby wnętrze nabrało charakteru projektanci wykorzystali całą paletę odcieni zieleni - od przygaszonego szmaragdu po intensywny turkus. Kolory znajdują się zarówno na poszczególnych ścianach, jak i jako wykończenie umeblowania. Proste siedziska strefy restauracyjnej czy elegancka lada recepcji subtelnie ożywiają wnętrze. Olbrzymie znaczenie ma także rola złotych dodatków, których w hotelowych przestrzeniach znajdziemy całkiem sporo - od konstrukcji stolików i foteli, po wykończenia opraw oświetleniowych oraz dodatki.

Art-deco w wydaniu azjatyckim w aranżacji wnętrza hotelu Metropol - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Tremend
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Kraków
Zdjęcia: Tom Kurek
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji hotelu


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!