Wnętrze pełne form czyli aranżacja od ZOKOarchitekci

Wnętrze pełne form czyli aranżacja od ZOKOarchitekci

Czasem we wnętrzach główną rolę odgrywa kolor, czasem materiały, a czasem coś jeszcze innego. W przypadku tej realizacji pierwsze skrzypce grają formy i bryły, które wprowadzone zostały do wnętrza. Autorem realizacji jest architekt Marcin Kozierowski z pracowni projektowej ZOKOarchitekci. Dzięki sposobności tworzenia projektu wnętrza jeszcze na etapie budowy domu, możliwe były pewne ustępstwa, które zaowocowały niezwykle ciekawą i kompletną przestrzenią.

Dom z przynależącym do niego rozległym ogrodem oraz tarasem zlokalizowany jest w Poznaniu. Dwukondygnacyjna przestrzeń obejmuje strefę dzienną w części parteru oraz strefę nocną na piętrze. To, co charakteryzuje wnętrza, to brak jasnych podziałów - kolejne pomieszczenia płynnie się zmieniają i korespondują ze sobą. Ze strefy wejściowej przechodzimy do salonu, którego część pełni również funkcję jadalni. Ta natomiast jest zapowiedzią znajdującą się za rogiem, nieco schowaną kuchnią.

Prosto i na temat

Aranżacja wnętrza domu jest utrzymana w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Królują tutaj naturalne barwy - biel, grafit i szarości, zestawione z jasnym drewnem. Nie znajdziemy tutaj wielu ozdobników, a jednocześnie całość wydaje się niezwykle estetyczna i przyjemna dla oka. A to dzięki skrupulatności w wyborze wyposażenia - są one niezwykle proste, zgeometryzowane, a jednocześnie nieprzypadkowe.

Ciekawie zaprojektowany układ funkcjonalny wprowadził do wnętrza monolityczną bryłę, która jest jednocześnie zabudową strefy wejściowej, klatką schodową, ścianą kominka, a także zabudową kuchenną. Ta ostatnia to majstersztyk nowoczesnych kuchni - niezwykle uproszczone fronty, podcięta forma przedłużonego ciągu szafek i czarno-grafitowa zabawa kolorem. Piękna i funkcjonalna kuchnia, w której przygotowywanie posiłków to czysta przyjemność.

aranżacja mieszkania, aranżacja wnetrza

Salon pełen światła

Serce domu, czyli otwarta przestrzeń salonu i jadalni, wypełnia światło, wprowadzone do wnętrza za pomocą obszernych przeszkleń. Stanowią one jedynie delikatną granicę między tym, co wewnątrz i tym, co na zewnątrz. Znajdujący się po drugiej stronie taras, za którym rozciąga się piękna zieleń ogrodu, jest tutaj kontynuacją wnętrza.

A we wnętrzu nie brak ciekawych rozwiązań i pomysłów. Wzrok przykuwa drewniana ażurowa konstrukcja umieszczona na suficie, która częściowo eksponuje otwarte, żelbetonowe stropy. Konstrukcja zakończona jest ścianą telewizyjną, której wykończenie stanowią fornirowane płyty. Monolityczna posadzka natomiast wykonana została z żywicy epoksydowej w jasnoszarym odcieniu.

Wnętrze pełne form czyli aranżacja od ZOKOarchitekci - metryczka projektu wnętrza

Projekt: ZOKOarchitekci / współautorzy arch. Bartek Bajon i arch. Katarzyna Cynka-Bajon
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Poznań
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!