Drewno w roli głównej czyli aranżacja mieszkania w Krakowie

Drewno w roli głównej czyli aranżacja mieszkania w Krakowie

Projektanci z pracowni Hi-Light Architects po raz kolejny udowadniają, że piękno tkwi w prostocie. Ich ostatnia realizacja to aranżacja mieszkania w Krakowie, zaprojektowana dla młodego małżeństwa. Na 57 m2 znajdziemy otwartą część dzienną w postaci salonu i kuchni oraz część prywatną domowników, czyli łazienkę i sypialnię.

Nie znajdziemy tutaj intensywnych kolorów czy zbędnych ozdobników – podstawą aranżacji jest redukcja barw, minimalizm i funkcjonalność. Kluczową rolę w projekcie odgrywa drewno, które ociepla ascetyczne przestrzenie. Jest pięknie, a jednocześnie praktycznie.

Serce mieszkania

Wchodząc do mieszkania niemal od razu znajdujemy się w obszernej przestrzeni dziennej, w której wyróżniona została strefa kuchni oraz strefa salonu. W strefie kuchennej mamy do czynienia zarówno z wysokiej klasy designem mebli i urządzeń, jak i funkcjonalnym, U-kształtnym ciągiem zabudowy kuchennej. Dodatkowo pojawia się wyspa kuchenna, która doskonale strefuje przestrzeń.

Wyspa stanowi płynne przejście między strefą kuchni i salonem. W części salonu pełni ona funkcję otwartych półek, wykończonych ciepłym drewnem. Dalej znajdziemy obszerny komplet wypoczynkowy, na którym domownicy mogą zrelaksować się przy kubku herbaty. Po przeciwnej stronie znajduje się wykończona drewnem ściana telewizyjna oraz dostawiony do niej stół jadalniany.

Istotnym elementem projektu są duże przeszklenia strefy dziennej, które wprowadzają do wnętrza dużą ilość naturalnego światła. Po zmroku miejsce to rozświetlają punktowe oprawy oświetleniowe, a także estetyczna lampa wisząca nad stołem o podłużnej formie. Interesujące jest także oświetlenie ukryte w podwieszanym suficie kuchennym, które dodatkowo buduje nastrój w pomieszczeniu.

aranzacja mieszkania, aranzacja wnetrza

Szarości i drewno

W aranżacji mieszkania szczególną rolę odgrywa gra materiałów i kolorów. To część salonu i jadalni wypełniona jest ocieplającym przestrzeń drewnem. Architekci zastosowali jasne drewno zarówno w postaci posadzki, jak i w postaci okładziny głównej ściany salonu. To wielkopłaszczyznowe wykorzystanie materiału ociepla wnętrze i sprawia, że staje się ono bardziej domowe.

W strefie kuchni oraz pozostałych pomieszczeniach królują biel i cała paleta szarości, a także głębokie czarne detale. Na uwagę zasługuje niewielka łazienka, gdzie wykorzystane zostały piękne materiały – zestawione obok siebie matowe płyty zabudowy oraz płyty o rysunku kamienia na wysoki połysk. Tam też projektanci pokusili się o elegancką armaturę łazienkową, której przykładem jest grafitowa matowa miska ustępowa.

Drewno w roli głównej czyli aranżacja mieszkania w Krakowie – metryczka projektu wnętrza

projekt: Hi-Light Architects
realizacja: 2018
lokalizacja: Kraków
metraż: 57 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!