Niebanalne wnętrza w gdańskim Garnizonie

Niebanalne wnętrza w gdańskim Garnizonie

Pracownia Niebanalne Wnętrza tym razem zaatakowała nową gdańską dzielnicę, jaką jest Garnizon. Po zobowiązującej nazwie duetu architektów mogliśmy mieć wysokie wymagania wobec projektu, no i rzeczywiście - efekt jest zupełnie nietuzinkowy. Połączenie klasyki i nowoczesności zaserwowane tutaj zostało z wyczuciem i smakiem. Zastosowanie ciemnej palety dominujących barw oraz wyszukanych dodatków pokazuje niesztampowe podejście do tematu wnętrzarstwa i daje naprawdę ciekawe rezultaty.

W przestrzeni 48 m2 projektanci zaaranżowali strefę wejściową, sypialnię, łazienkę oraz punkt centralny - strefę dzienną. Ta ostatnia łączy w sobie funkcję salonu, jadalni oraz kuchni. L-kształtna przestrzeń pomieszczenia wprowadza do wnętrza dynamikę oraz urozmaica je. W kolejnych wnętrzach wyczuwa się ciągłość stylistyczną, jaką zaproponowali architekci, a której bazą jest zastosowana kolorystyka.

aranżacja mieszkania, aranżacja wnetrza

Butelkowa zieleń we wnętrzu

Podstawowym kolorem, który decyduje o odbiorze przestrzeni, jest przygaszona butelkowa zieleń. Znajdziemy ją zarówno na ścianach poszczególnych pomieszczeń, jak i w postaci dodatków - zasłon czy poduszek. Zestawiona z czernią oraz ciemnym drewnem daje elegancki, klasyczny efekt, potęgowany dodatkowo wprowadzeniem mosiężnych i pozłacanych detali. Złote uchwyty zabudowy kuchennej czy oprawy oświetleniowe w salonie, ale także dodatki czy stoliki nocne w sypialni - wszystko to jest nienachalne, a jednak podkreślające charakter wnętrza.

Dla tak intensywnych i głębokich barw dobrą bazę kolorystyczną stanowi biel, która pokrywa większość ścian pomieszczeń. Biała jest także praktyczna zabudowa w strefie wejściowej, która dodatkowo pełni rolę siedziska. We wnętrzach znajdziemy także całą gamę odcieni szarości, które dobrze komponują się z pozostałymi kolorami, tworząc wyważoną i stonowaną całość.

Szarość odgrywa szczególną rolę w niewielkiej łazience, gdzie projektanci zestawili ze sobą szereg jej odcieni, urozmaicając w ten sposób przestrzeń. Tam też znajduje się ściana wykończona szarymi i białymi płytkami przypominającymi plaster miodu. Do tego dodajmy płytki ścienne o rysunku drewna i otrzymamy ciekawą propozycję przytulnej łazienki.

aranżacja wnętrza, aranzacja mieszkania

Naturalne światło we wnętrzu

Chociaż zastosowana paleta kolorów jest dość ciemna i przytłumiona, wnętrze wydaje się jasne, a to za sprawą dużych przeszkleń w przestrzeni salonu. Narożne przeszklenie strefy kuchenno-jadalnianej sprawia, że czarna zabudowa kuchenna wydaje się być eksponowana. Oprócz tego światło dostaje się do wnętrza przez drugie przeszklenie w strefie salonu, dzięki czemu całe pomieszczenie wydaje się równomiernie doświetlone.

Niebanalne wnętrza w gdańskim Garnizonie - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Niebanalne Wnętrza
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Gdańsk
Metraż: 48 m2
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!