Opowieść o bieli czyli aranżacja wnętrza domu w Gdyni

Opowieść o bieli czyli aranżacja wnętrza domu w Gdyni

Ta imponująca realizacja to czarująca historia tworzona przez wykorzystaną na setki sposobów biel oraz naturalne, ciepłe drewno. To opowieść o kształtach i bryłach, które budują całość subtelnej kompozycji. Autorami aranżacji są projektanci ze studia Formativ, którzy nie pierwszy raz zachwycają nas ponadczasowym i wysublimowanym smakiem. W Gdyńskim domu,  na 400 m2 architekci stworzyli rodzinną oazę spokoju, która przeznaczona jest zarówno dla pary Inwestorów, jak i ich pociech.

Funkcjonalny dom, estetyczne wnętrze

W aranżacji wnętrza domu w Gdyni funkcja i forma idą w parze. Poszczególne elementy wyposażenia wprowadzone zostały w określonym celu, jednocześnie wszystko podane jest w wyszukanym stylu. Projektowana przestrzeń objęła trzy piętra - piwnicę, parter będący częścią dzienną domu oraz piętro stanowiące strefę prywatną. Znajdująca się na parterze kuchnia wraz z jadalnią otwarta jest na strefę wejściową oraz salon. Ta wspólna przestrzeń stanowi serce domu, a przyjemna, ciepła kolorystyka w strefie salonu sprawia, że wnętrze jest przytulne i domowe.

Przytulną atmosferę wprowadza także obecność drewna, która zaznacza się zarówno w salonie w postaci ryflowanego wykończenia ściany czy kubistycznego stolika kawowego, jak i w strefie kuchennej. To tam umieszczony został obszerny, grubo ciosany stół jadalniany, tam też znajdziemy prostą bryłę wyspy o drewnianych frontach. Drewno stanowi też istotny element strefy wejściowej - wykonano z niego piękne, dywanowe schody o samonośnej konstrukcji oraz imponującą wolnostojącą rzeźbę.

 

Formativ, aranżacja domu, wnętrze domu

Subtelne przełamanie - aranżacja kuchni

Kontrolowany minimalizm wnętrza przełamują geometryczne elementy, takie jak czarne krzesła w kuchni o lekkich, ażurowych formach czy oprawy oświetleniowe umieszczone ponad wyspą kuchenną. Wzrok przykuwa także betonowa ściana w strefie wejścia o ciekawej fakturze przypominającej rybie łuski.

Kontrastem dla delikatnej, zredukowanej kolorystyki głównej części domu jest moc soczystych akcentów kolorystycznych w pokojach dziecięcych. Biała narracja ścian i zabudowy ożywiona tam została intensywnymi plamami barwnymi w zielono-niebieskich odcieniach. Wprowadzone zostały także graficzne tapety, a nawet znajdujący się w dziecięcej łazience żółty grzejnik Lego. Chociaż stylistyka tych wnętrz nabrała innego wymiaru, dalej wpisuje się ona w całościowe założenie kompozycji i daje efekt ciągłości aranżacji.

Formativ, aranżacja domu, wnętrze domu

Aranżacja wnętrza domu w Gdyni - metryczka aranżacji wnętrza domu

Projekt: pracownia Formativ / formativ.pl
Realizacja: 2017
Lokalizacja: Gdynia
Metraż: 400 m2
Zdjęcia: Paweł Mądry / madryphoto.pl
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji domu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!