Ponadczasowa klasyka w aranżacji wnętrza strefy coworkingowej

Ponadczasowa klasyka w aranżacji wnętrza strefy coworkingowej

Przestrzeni coworkingowych na mapie stolicy przybywa, a jedną z nich jest powstałe w ubiegłym roku biuro Solutions Rent Coworking przy placu Małachowskiego. Aranżacja przestrzeni, za którą stoi pracownia The Design Group Konrada Krusiewicza, to połączenie eklektycznego charakteru ze swobodną elegancją. W takim wnętrzu nie tylko praca, ale już samo przebywanie może być czystą przyjemnością.

Biuro zlokalizowane jest w zabytkowej kamienicy Raczyńskich, której historia sięga 1910 roku. To właśnie sam obiekt zdeterminował wybór kierunku stylistycznego, projektanci chcieli bowiem oddać we wnętrzach kamienicy ducha otoczenia budynku. Tak jak sama kamienica, która została odrestaurowana, zyskując nowoczesne przeszklenia, tak i wnętrze obiektu łączy w sobie stare z nowym, klasykę ze współczesnością.

Elegancka baza projektu wnętrza

To, co nadaje wnętrzom szczególnego charakteru, to echa historii, którą architekci postanowili wyeksponować. W oknach pojawiły się szprosy, zaś ściany przyozdobiła sztukateria. Doskonale wpisuje się tutaj biel, naturalnie zestawiona z odcieniami szarości oraz czernią. Taka baza wzbogacona została o odważne kolory ścian wprowadzone w przestrzeniach pracy kreatywnej, elementy tekstylne czy dekoracje ścienne.

Jakość tego wnętrza wyrażona jest także poprzez zastosowanie wyszukanych detali wykończeniowych oraz elementów wyposażenia. Piękna bryła lady recepcyjnej wykonana z marmurowych płyt, a także liczne złote dodatki już od progu mówią nam sporo o przestrzeni biura. Idąc dalej nie będziemy zawiedzeni - w kolejnych wnętrzach zastaniemy liczne wygodne, tapicerowane siedziska, piękne oprawy oświetleniowe oraz wzbogacające przestrzeń regały o ażurowych formach.

aranżacja biura, aranżacja wnetrza

Praca i odpoczynek

W przestrzeni coworkingu znajdzie się miejsce zarówno do pracy kreatywnej, zespołowej, jak i indywidualnej pracy w skupieniu. Znajdziemy tutaj sale konferencyjne i przestrzenie otwarte, ale też pojedyncze pokoje dla jednej lub kilku osób, dzięki czemu biuro jest wielofunkcyjne i dostosowane do wszelkiego rodzaju aktywności zawodowej. Ponadto projektanci nie zapomnieli o sercu obiektu, jakim jest część wspólna, w której użytkownicy mogą odpocząć i porozmawiać w bardziej swobodnej atmosferze.

Część socjalna zachęca do pozostania w biurze na dłużej - elegancki bar, ale także regały pełne książek, stół bilardowy oraz telewizor. Wszystkie te elementy stanowią o nieco domowym i kameralnym charakterze przestrzeni. To właśnie dzięki nim elegancka i wyszukana klasyka może iść w parze z komfortem i przyjemnością z pracy.

Aranżacja wnętrza strefy coworkingowej w Warszawie - metryczka projektu wnętrza

Projekt: The Design Group Konrad Krusiewicz
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Warszawa
Metraż: 2400 m2
Zdjęcie: Fotomohito
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji biura

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!