Z głową w chmurach czyli aranżacja wnętrza apartamentu w Sopocie

Z głową w chmurach czyli aranżacja wnętrza apartamentu w Sopocie

Pastelowe wnętrze wypełnione światłem i powietrzem. Miejsce stworzone z czułością i wrażliwością, gdzie liczą się najmniejsze detale, dotyk materiałów i odczucie barw. To tutaj, w Sopocie, projektantki ze studia Kreatura pokazały, co znaczy kobiece spojrzenie na architekturę. Ich ubiegłoroczna realizacja to aranżacja apartamentu należącego do Inwestorki-mamy i jej pociechy.

Na 84 m2 znajduje się strefa wejściowa, z której możemy dostać się do serca mieszkania, a więc salonu z otwartą kuchnią oraz do części prywatnej domowników - sypialni z przylegającą do niej łazienką, pokoju gościnnego i pokoju dziecięcego. Aby spełnić oczekiwania Inwestorki, projektantki musiały zmienić zastany układ funkcjonalny. Nie obyło się bez przesuwania ścian, co umożliwiło lepsze wykorzystanie przestrzeni.

Pastelowe tony

W sopockim apartamencie biel idzie w parze z drewnem i delikatnymi, pastelowymi odcieniami. Wszechobecny jest przybrudzony błękit, słoneczny żółty czy pudrowy róż. To właśnie poprzez wykorzystanie barw projektantki nadają wnętrzu wyjątkowego wyrazu. Uzupełnieniem stanowi naturalne, jasne drewno, które pojawia się w postaci podłogowych desek oraz elementów wyposażenia, nadając wnętrzu ciepłego i przytulnego charakteru.

Wnętrza wypełnione są także delikatnymi printami - patchworkowe płytki o graficznym, biało-czarnym wzorze w strefie wejściowej, geometryczny dywan w salonie czy dekory na ścianie łazienki o bardzo kobiecej, rysunkowej dekoracji. Interesująca jest także przypominająca plaster miodu żółta mozaika ozdabiająca przestrzeń między górnymi i dolnymi szafkami zabudowy kuchennej.

aranzacja wnetrza, pastelowe kolory

Dom z pomysłem

W projekcie wnętrza design i estetyka pociągają za sobą jednocześnie funkcjonalność. Otwarcie kuchni na salon i zastosowanie półwyspu zdecydowanie wpłynęło na jej ergonomiczność, zaś jej jednoczesne oddzielenie przy pomocy wyższej zabudowy wykończonej fornirem spełnia rolę ściany telewizyjnej oraz osłania to, co dzieje się na kuchennym blacie.

Kreatywne myślenie projektantek daje wyraz także w pokoju dziecięcym, którego stylistyka inspirowana jest budowlami z klocków LEGO. Znajdziemy tu modułowe fronty zabudowy imitujące przeskalowane klocki, autorską fototapetę, a także pomysłowo zaprojektowaną antresolę do zabawy, poniżej której znajduje się łóżko. Intensywne kolory detali umieszczone zostały na białym tle, co tworzy spójną całość wraz z resztą mieszkania.

Spójność zachowana jest zresztą we wszystkich kolejnych pomieszczeniach, poprzez powtarzające się motywy podfrezowanych frontów szafek ze sklejki czy zastosowanie drzwi z ukrytą ościeżnicą. We wszystkich wnętrzach znajdziemy też piękne elementy dekoracyjne w postaci dodatków od MOMA Studio czy Designzoo oraz prac Ryszarda Kai.

Aranżacja wnętrza apartamentu w Sopocie - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Kreatura Studio Projektowe
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Sopot
Metraż: 86 m2
Zdjęcia: Foto&mohito
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranzacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!