Red stairs czyli aranżacja wnętrza mieszkania w Poznaniu

Red stairs czyli aranżacja wnętrza mieszkania w Poznaniu

Eklektyczna mieszanka stylów w poznańskim mieszkaniu to propozycja unikatowa, ukazująca wyjątkowe podejście do tematyki wnętrzarstwa. Jej autorem jest biuro projektowe 2Form, które lubi nowoczesne, choć niebanalne rozwiązania. Aranżacja pełna jest zaskoczeń, po przekroczeniu progu mamy ochotę iść dalej, sprawdzić, co jeszcze przygotowali projektanci. W aranżacji postawiono na eleganckie, wyszukane materiały, których połączenie tworzy bogatą kompozycję.

Mieszkanie zlokalizowane jest w poznańskiej Warzelni - niezwykle pożądanej obecnie lokalizacji w mieście. Dwupoziomowy apartament z antresolą zajmuje powierzchnię 70 m2. W tej przestrzeni wyróżnić można parterową strefę dzienną oraz strefę prywatną inwestorów wydzieloną na antresoli. Mieszkanie charakteryzuje otwarty plan - strefa wejściowa otwarta jest na przestrzeń salonu oraz kuchnię. Na parterze znajduje się także łazienka dla gości. Na antresoli wydzielona została natomiast przestrzeń sypialni, a także łazienka domowników.

Eklektyzm ujarzmiony

Dominantą kolorystyczną mieszkania jest czerwona barwa spiralnych schodów o metalowej konstrukcji, która silnie kontrastuje z czarno-białą bazą aranżacji. W związku z otwartą przestrzenią mieszkania schody widoczne są niemal z każdego zakątka, dzięki czemu stanowią clue projektu. Ich wyraźna, ozdobna forma dominuje w przestrzeni i przykuwa uwagę.

Ozdobna jest nie tylko forma schodów. W mieszkaniu zastosowano wyposażenie i dekoracje utrzymane w najróżniejszych stylistykach. Aby jednak uniknąć wrażenie przytłaczającego przepychu, projektanci niemal zupełnie zredukowali kolorystykę zastosowaną we wnętrzu. Wprowadzone tu elementy przyjmują prawie zawsze czarną bądź białą barwę, tworząc tym samym interesującą, ale wyważoną grę kontrastów.

Ascetyczną kolorystykę uzupełnia pojawiający się gdzieniegdzie akcenty w postaci głębokiego granatu. Są nimi aksamitna tapicerka pikowanej sofy w salonie czy szkliwione płytki łazienkowe przyjmujące formę plastra miodu. Całość uzupełniają szarości płyt ściennych i podłogowych o rysunku przypominającym beton, występujące w przestrzeni łazienki oraz w strefie dziennej.

aranżacja wnętrza, aranżacja domu

Kolor a światło

Projektanci mogli pozwolić sobie na dominującą w przestrzeni głęboką czerń, występującą w postaci dużych plam barwnych, ze względu na doskonałe doświetlenie pomieszczeń. Wykończona czarną, matową farbą ściana w przestrzeni kuchni, zabudowa w przestrzeni wejściowej czy czerń posadzki na antresoli - wszystko to mogłoby dawać efekt przytłoczenia. Jednak tak nie jest, a to za sprawą obecności przeszkleń w przestrzeni parteru, a także licznych okien dachowych na piętrze. Ponadto forma antresoli zamkniętej mlecznym przeszkleniem w znajdującej się na piętrze łazience, powoduje obecność naturalnego światła także w tej często niedoświetlonej przestrzeni.

Aranżacja wnętrza mieszkania w Poznaniu - metryczka projektu wnętrza

Projekt: 2Form
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Poznań
Metraż: 70 m2
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!