Miejsce pracy jako przestrzeń znacząca czyli aranżacja wnętrza biura KPMG w Katowicach

Miejsce pracy jako przestrzeń znacząca czyli aranżacja wnętrza biura KPMG w Katowicach

Pracodawcy coraz częściej zaczynają zdawać sobie sprawę, że kluczem do sukcesu są zadowoleni pracownicy. Stąd też chęć tworzenia przestrzeni biurowych, które jako miejsce pracy przyciągać będą talenty. Biuro ma się stać wartością, przestrzenią znaczącą. W myśl takiej zasady projektują architekci z pracowni Zalewski Architecture Group. Ich ubiegłoroczna realizacja obejmowała powierzchnię biurową KPMG w Francuska Office Center w Katowicach.

Projekt obejmował aranżację szóstego piętra biurowca, gdzie na powierzchni 1500 m2 zlokalizowana została przestrzeń biurowa firmy. Układ funkcjonalny narzucony został przez kubaturę obiektu - centralny trzon wraz z komunikacją, pomieszczeniami sanitarnymi oraz socjalnymi. Organizacja biur ma ułatwiać współpracę oraz wspierać wielozadaniowość. Znajdziemy tutaj zatem przestrzenie open space, focus roomy, pomieszczenia pracy grupowej oraz strefy relaksu.

Warunki zrównoważonego przebywania

W swojej realizacji architekci chcieli stworzyć przestrzeń, która będzie sprzyjała wszystkim biurowym aktywnościom, a więc zarówno pracy, jak i odpoczynkowi w przerwach. Stąd też żywa, pełna soczystej zieleni strefa socjalna, gdzie z zielonej podłogi wyrastają pnie drzew, a przez ich korony przebija się światło. Organiczne formy i kolory znajdziemy także w focus roomach i pomieszczeniach pracy wspólnej, gdzie ich zadaniem jest pobudzenie kreatywności pracowników.

Aby natomiast ułatwić skupienie, przestrzeń pracy utrzymana została w monochromatycznej, zdyscyplinowanej kolorystyce.  Świadomy minimalizm, na jaki postawili projektanci, wyraża się w prostych, nowoczesnych meblach i dominującej bieli, przełamywanej szarymi akcentami. Architektura stanowi tutaj tło dla biurowego życia, zachęca także do zindywidualizowania otaczającej pracowników przestrzeni.

aranżacja biura, wnetrza biur, biuro,

Zabawa w skojarzenia

Oddział firmy zlokalizowany został w Katowicach, a więc w stolicy węgla, ale też południowych pagórków i lasów. Mimo że w przestrzeni biura nie znajdziemy bezpośrednich cytatów, śląski charakter wyczuwalny jest na każdym kroku. Przywodząca na myśl kawałek węgla bryła recepcji czy ciąg komunikacyjny nawiązujący do sztolni. Lokalne echa nie są podane na tacy, a narracja prowadzona jest za pomocą luźnych skojarzeń.

Projektanci z Zalewski Architecture Group doskonale rozumieją konieczność zadbania o przestrzeń w kontekście współczesnych potrzeb firm oraz ich pracowników. Globalna kultura korporacji projekcie wnętrza nabiera indywidualnego wyrazu, dając jednocześnie pracownikom wszystko to, co w niej najlepsze.

Aranżacja wnętrza biura KPMG w Katowicach - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Krzysztof Zalewski, Grzegorz Ziębik / Zalewski Architecture Group
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Katowice
Metraż: 1500 m2
Zdjęcia: Tomasz Zakrzewski / Archifolio
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji biura

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!