Studencki luz w aranżacji wnętrza kawalerki w Gdańsku

Studencki luz w aranżacji wnętrza kawalerki w Gdańsku

Aby mogło powstać coś naprawdę zaskakującego i nieszablonowego, konieczne są otwartość na nowe pomysły i odrobina odwagi. Na szczęście nie brakuje ich ani Właścicielce tego mieszkania, ani projektantkom odpowiedzialnym za jego aranżację. Dziewczyny ze Studia Kreatura po raz kolejny udowadniają, że można inaczej. Tym razem swoje nietuzinkowe podejście do projektowania  ulokowały we wnętrzu gdańskiej kawalerki.

Mieszkanie o powierzchni 42 m2 zlokalizowane jest w gdańskiej dzielnicy Długie Ogrody i należy do młodej i otwartej Inwestorki. Podstawowym założeniem projektu było stworzenie wnętrza, które wpisywałby się w klimat dzielnicy oraz by eksponowało szereg gromadzonych przez właścicielkę przedmiotów o unikatowym charakterze. Miało być estetycznie i z pomysłem.

Pokój z kuchnią zupełnie wystarczy

Mieszkanie składa się z jednego pokoju oraz połączoną ze strefą wejściową kuchnią i małą łazienką. Projektantki nie mogły pozwolić sobie na zmianę układu funkcjonalnego, dlatego pokój musiał łączyć w sobie szereg różnych funkcji – być jednocześnie salonem, sypialnią oraz przestrzenią do nauki. Wykorzystując bryłę zabudowy o licznych szafkach i półkach do przechowywania, udało stworzyć się zaskakującą przestrzeń sypialną.

Ponadto pomieszczenie mieści także wygodną, tapicerowaną kanapę wraz ze stolikami kawowymi oraz efektowne miejsce do nauki. W pokoju dominuje jasna sklejka, zestawiona z bielą ścian i starym parkietem układającym się w klasyczną jodełkę. Liczne dodatki, a także przykuwająca wzrok tapeta z grafiką soczystych liści powoduje, że wnętrze jest niezwykle bogate wizualnie.

studencka kawalerka, aranżacja kawalerki

Z industrialną nutą

Po przytulnej przestrzeni sypialni czas na utrzymaną w nieco odmiennym charakterze kuchnię. Także tutaj króluje sklejka, a także liczne nieprzypadkowe dodatki, jednak szara, żywiczna posadzka oraz powiększone korpusy Szarek o antracytowym kolorze nadają wnętrzu nieco industrialny charakter. W obrany kierunek stylistyczny dobrze wpisują się także heksagonalne płytki pomiędzy blatem i szafkami w zabudowie, utrzymane w różnych odcieniach szarości.

Nie ma tutaj jednak mowy o surowości i chłodzie. Wręcz przeciwnie, wnętrze pełne jest domowego ciepła za sprawą licznych elementów wyposażenia, takich jak stół z klasycznymi, toczonymi nogami oraz kolorowa tapicerka różnych rodzajów siedzisk. Jednak to, co sprawia, że wnętrze jest unikatowe, to oryginalne dodatki w postaci zawieszonej na ścianie tradycyjnej porcelany, wazony stworzone ze starego wyposażenia medycznego czy klosz lampy wykonany własnoręcznie przez Właścicielkę. 

Mała, biała łazienka

Choć łazienka jest niewielka, to zaaranżowanie całego pomieszczenia na biało pozwoliło na optyczne powiększenie przestrzeni. Jak na Studio Kreatura przystało, wnętrze nie jest jednak zwyczajne i oczywiste. Zarówno posadzka jak i ściany prysznica typu walk-in wykończone zostały białymi kaflami o silnie kontrastujących czarnych fugach, a blat umywalki nie podpiera tradycyjna szafka, ale nogi maszyny Singer. Projektantkom udało się także sprytnie wygospodarować miejsce na kosmetyki oraz bojler elektryczny poprzez sięgające sufitu zabudowanie stelażu geberitu, w którym wykonana została szafka o zlicowanych ze ścianą białych frontach.

Studencki luz w aranżacji wnętrza kawalerki w Gdańsku - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Studio Kreatura
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Gdańsk
Metraż: 42 m2
Zdjęcia: Foto&mohito
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!