Z błyskiem w oku czyli aranżacja salonu optycznego Chic Optique

Z błyskiem w oku czyli aranżacja salonu optycznego Chic Optique

Projektanci z pracowni PL.architekci w składzie Katarzyna Cynka, Bartłomiej Bajon, we współpracy z Agnieszką Jurenko doskonale zobrazowali znaczenie słowa “chic”. Ubiegłoroczna aranżacja wnętrza salonu optycznego Chic Optique w Poznaniu pełna jest szyku i klasy, jednocześnie podana została w sposób pełen pomysłu, z pewną dozą groteski.

Zarówno projektantom jak i inwestorom zależało na tym, aby przestrzeń salonu umożliwiała wyeksponowanie opraw okularów. Jednocześnie przestrzeń ta sama w sobie miała być piękna i przykuwająca uwagę. Tę harmonię udało się zachować, dzięki czemu wnętrze jest wyważone, ale jednocześnie pozbawione nudy. Takie realizacje lubimy najbardziej!

Optyk tuż przy Rynku

Salon zlokalizowany jest w samym sercu Poznania, w odległości 100 metrów od Starego Rynku, w przestrzeni parterowej zabytkowej kamienicy. Jasne wnętrze wyróżnia się w pierzei ulicy i przyciąga przechodniów. Niewielka przestrzeń salonu wypełniona została w sposób ascetyczny, jednocześnie znajdziemy tam wszystko, czego potrzeba. Dobrze wyeksponowana przestrzeń produktów, wygodna strefa dla oczekujących klientów oraz strefa obsługi. Wszystko to zaaranżowane w sposób funkcjonalny i wygodny.

salon optyczny, aranżacja salonu optycznego

Gra iluzji

Kluczem aranżacji jest gra, którą zaproponowali nam projektanci. We wnętrzu salonu nie znajdziemy tradycyjnych szklanych gablot. Zamiast nich na ściany naniesione zostały ich graficzne, rysunkowe odpowiedniki, które sprawiają wrażenie trójwymiarowych instalacji. Wyraźne, czarne linie silnie kontrastują z bielą ścian, będąc równocześnie dominującym elementem kompozycji.

Biel nie jest tutaj jednoznaczna. Spotkamy ją w różnych odcieniach i fakturach - na miękkich i lejących się zasłonach, na matowych frontach mebli czy na żywicznej posadzce o lekkim połysku. Taka biała baza jest doskonałą przestrzenią do wprowadzenia silnego akcentu kolorystycznego, którym w tym przypadku była czerń i ciemny granat siedzisk.

Chic czyli szyk

Szykowność salonu przejawia się w pieczołowicie dobranym wyposażeniu, które nie jest przypadkowe. Utrzymane w stylistyce glamour, zdobione biurko, postarzany złoty dywan o pięknym ornamencie czy stylizowane czarne fotele, wszystko to doskonale wpisuje się w wybraną stylistykę miejsca. Design ten dobrze koresponduje z wizualną identyfikacją marki w postaci logo, które jest proste, a jednocześnie eleganckie. Całość stanowi dobrze przemyślaną koncepcję, która ma być wysmakowana i wyszukana, a przy tym podana z przymrużeniem oka.

Aranżacja salonu optycznego Chic Optique - metryczka projektu wnętrza

Projekt: PL.Architekci
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Poznań
Zdjęcia: Anna Gregorczyk
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji salonu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!