Aranżacja apartamentu w Katowicach

Aranżacja apartamentu w Katowicach

Imponujący apartament z wyjściem na taras, z którego rozciąga się widok na miasto zlokalizowany jest w Katowicach. Olbrzymia przestrzeń o powierzchni 215 m2 zaprojektowana została przez pracownię architektoniczną Mmoa, która w swoich realizacjach wykazuje się dużą dokładnością i uwagą w słuchaniu potrzeb Inwestora. Również tym razem nie było inaczej - aranżacja wnętrza jest niezwykle spójna, funkcjonalna i dobrze przemyślana.

W przestrzeni apartamentu możemy wyróżnić część dzienną w postaci otwartego salonu z kuchnią, z którego można wyjść na olbrzymi taras, a także gabinet oraz pomieszczenia gospodarcze. W części nocnej znajduje się sypialnia wraz z dwoma garderobami oraz przylegającym pokojem kąpielowym. Ponadto w mieszkaniu znajdziemy także dwa pokoje oraz łazienkę. Do poszczególnych pomieszczeń i części mieszkania prowadzi nas reprezentacyjna przestrzeń holu.

Światło i przestrzeń

Pomimo przecinającą część dzienną szachtów kominowych, tworzy ona otwartą, spójną przestrzeń. Wykorzystane tutaj wysmakowane materiały wykończeniowe doskonale ze sobą korespondują. Matowa czerń zestawiona została z wielkoformatowymi płytami o rysunku marmuru na posadzce, kontynuowanymi również na ścianie kuchennej oraz w salonie. Wielkogabarytowe przeszklenia, które wychodzą na taras, udekorowane zostały grubymi zasłonami.

Zarówno obicia siedzisk, jak i tekstylne dodatki utrzymane zostały w odcieniach szarości, która dobrze zaznacza się na białym tle posadzki i ścian. Jedynym akcentem kolorystycznym w przestrzeni jest duża dekoracja ścienna w postaci rysunku o intensywnych barwach wykończenia. Detal ten, chociaż dominuje i przykuwa uwagę, nadal utrzymany jest w minimalistycznej i zrównoważonej stylistyce obecnej we wnętrzu.

aranżacja apartamentu, mmoa

Kuchnia na błysk

Już sam układ zabudowy kuchennej nie jest sztampowy. Znajdziemy tutaj bowiem wyspę kuchenną oraz wysoką zabudowę, jednak to, co przykuwa wzrok, to zaskakująca szafka wisząca o lustrzanych frontach. Sama jej bryła nadaje kuchni niecodziennego wyrazu, zaś jej przesunięcie względem szafek dolnych powoduje efekt kontrolowanego zdynamizowania całej kompozycji. W kuchni znajdziemy zarówno przestrzeń do wygodnego przygotowania posiłku, jak i sporo miejsca do przechowywania. Udało się to w głównej mierze dzięki wysokiej, matowej pełnej zabudowie, której bryła jest kontynuacją szachtu windowego w salonie.

Z widokiem na Śląsk

Kluczowym elementem przestrzeni apartamentu jest ogromny taras, z którego rozciąga się widok zarówno na zieleń pobliskiego parku, jak i na sylwetki nowoczesnych katowickich biurowców. Częściowe zadaszenie tarasu stworzyło przestrzeń, w której domownicy mogą zjeść obiad w większym gronie, zaś przeszklone ściany umożliwiają napawanie się przestrzenią.

Aranżacja apartamentu w Katowicach - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Pracowani MMOA
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Katowice
Metraż: 215 m2 + przestrzeń tarasu
Zdjęcia: Janina Tyńska
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji apartamentu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!