Przy jazzie i popcornie czyli aranżacja pracowni Sikora Wnętrza

Przy jazzie i popcornie czyli aranżacja pracowni Sikora Wnętrza

Na luzie i z przymrużeniem oka - taka właśnie jest aranżacja wnętrza biura projektowego Sikora Wnętrza. Projektanci zaaranżowali swoją pracownię w oparciu o swoje bogate doświadczenie, a także z charakterystycznym dla siebie, niebanalnym poczuciem smaku. Gdański lokal wypełnia kolor i wyszukane elementy wyposażenia, a bazą całej aranżacji jest połączenie surowości betonu z przejrzystością przeszkleń.

Biuro zlokalizowane niedaleko Starego Miasta w Gdańsku to miejsce, które ma sprzyjać kreatywnemu myśleniu i powstawaniu oryginalnych idei. To tu projektanci spotykają się z inwestorami, rozmawiają o potrzebach tych drugich i prezentują swoje pomysły. Miejsce to stanowić ma wizytówkę pracowni, której pozytywne i konstruktywne podejście do projektowania docenione zostało wielokrotnie przyznawanymi prestiżowymi nagrodami architektonicznymi.

Morze kobaltu

Wnętrze pracowni Sikora Wnętrza skąpane jest w intensywnych, pełnych głębi odcieniach niebieskiego, które stanowią o odbiorze przestrzeni. Piękny kobalt występuje w postaci dużych plam barwnych jako wykończenie ścian, ale nie tylko. W bardziej przygaszonym tonie pojawia się także jako tapicerka poszczególnych siedzisk. Jednak wykorzystanie barwy, które szczególnie przyciąga uwagę, to malowidło ścienne przedstawiające przeskalowaną czaplę w głównej przestrzeni biura.

Niebieskie odcienie uzupełnione zostały ciepłymi, musztardowymi akcentami kolorystycznymi w postaci dodatków oraz tapicerek siedzisk. Intensywne kolory podane zostały w zestawieniu ze spokojnymi szarościami oraz głęboką matową czernią. Wszystko to razem tworzy ciekawą, rozbudowaną kompozycję kolorystyczną.

sikora wnetrza, parcownia sikora wnetrza

Trochę jak w domu

Przekraczając próg pracowni w Gdańsku trudno jest nie poczuć kameralnego, domowego charakteru wnętrza. Przestrzeń wypełniona szeregiem elementów dekoracyjnych, dających wrażenie kontrolowanego misz-maszu, wydaje się ciepła i przytulna. Miękkie siedziska kanap w stylu vintage, oryginalny tuk-tuk sprowadzony z Indii czy ponad stuletni stół stolarski pełniący funkcję kuchni - wszystko to sprawia, że wnętrze silnie odbiega od utartego schematu dotyczącego przestrzeni biurowej. Charakterystyczne elementy wyposażenia wydają się wprowadzone do wnętrza w sposób zupełnie naturalny, bez silenia się na wymuszoną przyjazność przestrzeni.

Podziały, które łączą

Projektanci postanowili podzielić przestrzeń biura przy pomocy przeszkleń o niemalże zredukowanych ramach. Dzięki temu wydaje się, że wnętrze jest zupełnie otwarte, jednocześnie pozwala na wydzielenie poszczególnych stref - przyjmowania inwestorów, brainstormingu, pracy indywidualnej czy relaksu w przerwach w pracy. Ponadto przeszklenia powodują, że wnętrze wydaje się bardziej przestronne i wypełnione światłem. Aż chce się pracować!

Aranżacja pracowni Sikora Wnętrza - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Sikora Wnętrza
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Gdańsk
Zdjęcia: Paweł Mądry Fotografia
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji pracowni

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!