Industrialny azyl we wnętrzu apartamentu w Krakowie

Industrialny azyl we wnętrzu apartamentu w Krakowie

Przestrzeń, w której klimat budowany jest poprzez grę kontrastów. Surowość betonu przeplatająca się z ożywczą postacią olejowanego drewna i naturalnej skóry. Wysmakowane połączenia to coś, w czym krakowskie studio projektowe Blackhaus czuje się doskonale, co udowadnia zeszłoroczna realizacja na Kazimierzu. Aranżacja przestronnego apartamentu łączy w sobie wszystko to, co najlepsze w industrialnej stylistyce.

W przestrzeni 148 m2 architekci zaaranżowali otwartą przestrzeń dzienną w postaci otwartego salonu wraz z kuchnią i jadalnią. Ponadto wydzielone zostały dwie niezależne przestrzenie prywatne - jedna należąca do Inwestorów, druga zaś do ich syna. Do obu części przynależą niezależne łazienki. Ponadto wydzielona została także sypialnia dla gości, do której wchodzimy bezpośrednio z wejściowego holu.

Czułe oblicze betonu

Materiałem dominującym w aranżacji wnętrza penthausu jest surowy, szlifowany beton, będący odsłoniętą oryginalną konstrukcją budynku. Projektanci wyeksponowali naturalne niedoskonałości materiału i zamienili je w atut, element dekoracyjny pomieszczeń. Możemy oglądać, jak poszarpane brzegi betonu graniczą z prostymi odcięciami gładkich płaszczyzn białego tynku. To właśnie takie smaczki decydują o wyjątkowym charakterze wnętrza i sprawiają, że budzi ono w nasz szczególne emocje.

Oprócz betonu przestrzeń mieszkania wypełnia olejowane drewno w różnych odcieniach - jaśniejszego w części dziennej i ciemniejszego w sypialniach. Jego zadaniem jest ocieplenie wnętrz, a także wprowadzenie koloru, który w krakowskim apartamencie jest zredukowany do achromatycznej palety barw. Liczne odcienie szarości, a także matowa czerń i biel tworzą wraz z naturalnym drewnem wyważoną kompozycję kolorystyczną.

aranżacja wnętrza, aranzacjA APARTAMENTU

Z widokiem na Wisłę

Istotnym elementem całego konceptu jest obecność dużych przeszkleń, za którymi rozciąga się nieograniczony widok na rzekę, a także rysującą się w oddali sylwetę Podgórza wraz z kościelnymi wieżami i nowoczesnymi biurowcami. Niesamowita sceneria, w jakiej usytuowana jest przestrzeń apartamentu, tworzy doskonałe tło dla wybranej stylistyki. Ponadto przeszklenia wprowadzają do przestronnych wnętrz mieszkania dużą ilość naturalnego światła.

Projektanci z dużą uwagą podjęli kwestię wyposażenia mieszkania. Wybór mebli i dodatków nie jest przypadkowy, eleganckie formy i proste bryły dobrze ze sobą korespondują, a stylistyczna ciągłość obecna jest w kolejnych pomieszczeniach lokalu. Znajdziemy tu stalowe konstrukcje wyspy kuchennej i elementów wyposażenia, zestawione z różnorodnymi tkaninami, których obecność nadaje pomieszczeniom niezwykłej przytulności.

Industrialny azyl we wnętrzu apartamentu w Krakowie - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Blackhaus Karol Ciepliński Architekt
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Kraków
Metraż: 148 m2
Zdjęcia: Tom Kurek
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęc aranżacji apartamentu


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!