Kawałek Portugalii w centrum Gliwic czyli aranżacja wnętrza delikatesów A Mesa

Kawałek Portugalii w centrum Gliwic czyli aranżacja wnętrza delikatesów A Mesa

Wnętrze delikatesów, które zachwyca swoim dopracowaniem i doskonałym designem. Rdzawa cegła, matowa czerń oraz czerwone akcenty kolorystyczne. Mowa oczywiście o zrealizowanym w ubiegłym roku projekcie wnętrza konceptu, zajmującego się sprzedażą produktów tradycyjnych prosto z Portugalii. A Mesa, bo tak nazywają się delikatesy, to pierwszy sklep stacjonarny marki, która już od pewnego czasu działa na rynku realizując sprzedaż internetową.

Lokal znajduje się w samym centrum Gliwicach przy ulicy Bankowej 8, w obrębie Starego Miasta. Zajmuje on parterową część narożnej, zabytkowej kamienicy o dużych przeszkleniach i wysokich stropach. Powierzchnia lokalu to 55,7 m2, a za jego aranżacje odpowiada zespół Czajkowski Kuźniak Architekci z Katowic. Sklep stacjonarny miał pełnić rolę reprezentacyjną marki, gdzie klienci mogą nie tylko kupić wino czy oliwę, ale także przysiąść, skosztować i spokojnie porozmawiać z pracownikami-pasjonatami.

aranżacja wnętrza, aranżacja delikatesy

Wyposażenie z klasą

Przestrzeń lokalu miała pomieścić część sprzedaży produktów, ich prezentacji oraz część dla klientów. Pierwszym elementem, którym wita nas wnętrze A Mesa jest lada o pełnej ekspresji bryle. Pełni ona funkcję strefy obsługi klienta, ekspozycji produktów oraz stanowiska baristy. Główna ściana w głębi zabudowana została drewnianymi segmentami, w których umieszczone zostały butelki portugalskiego wina. Wzdłuż przeszkleń umieszczone zostały drewniane siedziska w postaci ławy oraz wysoki blat, przy którym możemy wypić filiżankę kawy.

Wszystkie meble zaprojektowano oraz wykonano z bejcowanej sklejki i drewna, a także czarnych profili aluminiowych oraz siatki cięto-ciągnionej. Zarówno ponad wejściem do lokalu jak i w części frontalnej lady umieszczone zostało logo marki. To pierwsze to duży, świecący ciepłym światłem neon, to drugie natomiast jest nienarzucające się i stanowi niewielki detal w pomieszczeniu. Interesująca jest również dekoracja ścienna o konturze mapy Portugalii, podświetlona diodami LED.

aranżacja wnętrza, aranżacja delikatesy, sklep

Zastane atuty pomieszczenia

Projektanci postanowili w dużej mierze wykorzystać urok, który już posiadało wnętrze starej kamienicy. Mowa tu o oryginalnych ścianach z rdzawej cegły czy betonowej posadzce, które zostały odczyszczone oraz zaimpregnowane. Surowość ścian dobrze komponuje się z wykończonym na czarno sufitem, udekorowanym dodatkowo linearną kompozycją z elementów instalacji elektrycznej budynku.

Przewody opraw oświetleniowych oraz rury stanowią wyraźny akcent kolorystyczny wprowadzony do wnętrza. Ich krzykliwa, krwistoczerwona barwa stanowi doskonałe uzupełnienie naturalnej kolorystyki, na którą składają się rdzawość cegieł i matowa czerń.

Aranżacja wnętrza delikatesów A Mesa - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Czajkowski Kuźniak Architekci
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Gliwice
Metraż: 55,7 m2
Zdjęcia: Archifolia / Tomasz Zakrzewski
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji delikatesów A Mesa

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!