Morskie fale i piaszczyste plaże czyli aranżacja mieszkania w Sopocie

Morskie fale i piaszczyste plaże czyli aranżacja mieszkania w Sopocie

W tym mieszkaniu po prostu nie można nie poczuć wakacyjnej błogości. Lekka, pastelowa kolorystyka rodem z letnich zdjęć na plaży, miękkość brył oraz zabawa formą. Wszystko to podane w stylistyce prezentującej wysokiej klasy wzornictwo, a jednocześnie nieco z przymrużeniem oka. Tak właśnie scharakteryzować moglibyśmy jedną z ubiegłorocznych aranżacji pracowni projektowej Sikora Wnętrza.

Apartament, o którym mowa, zlokalizowany jest w Sopocie, jednym z najmodniejszych miast na północy kraju. Zespół gdańskiej pracowni dobrze wiedział, jak zaaranżować przestrzeń, aby oddać w jego wnętrzach nadmorski klimat. Przestrzeń zaskakuje pomysłowością i nieoczywistym podejściem do wnętrzarstwa. To właśnie one, a także wyjątkowa skrupulatność i konsekwencja projektantów decydują o wyjątkowym charakterze wnętrza.

W tonacji słonecznego lata

Trudno jest nie zacząć od kolorystyki wykorzystanej w mieszkaniu. Połączenia barwne są bowiem szczególnie istotnym elementem całej kompozycji. Liczne odcienie niebieskiego dają skojarzenie z morskimi falami, których kolor zmienia się w zależności od pory dnia czy pogody. Zestawiony z nimi piaskowy beż przywodzi na myśl plaże, zaś uzupełniające całość różowe i łososiowe wariacje przełamują oczywistą paletę barw i ożywiają wnętrze. Pastelowa baza dobrze komponuje się z wyraźnymi akcentami, takimi jak ciemnogranatowe obrysy przeszkleń czy złote dodatki.

sikora wnetrza, aranżacja mieszkania

Przestrzeń inna niż zwykle

Skoro już o przeszkleniach mowa, warto zwrócić uwagę na ich rolę we wnętrzu apartamentu. Poprzez zastosowanie szklanej ściany można było wydzielić z przestrzeni dziennej salonu i kuchni dodatkowe pomieszczenie, w którym umieszczona została rozkładana kanapa oraz biurko. W ten sposób pokój jest doświetlony, a jednocześnie stanowi niezależną przestrzeń, która na dodatek zyskuje pełną prywatność poprzez wykorzystanie grubych zasłon.

Przeszklenia są nie tylko praktyczne, ale wprowadzają do wnętrza element nieoczywistości oraz zabawy designem. Tę zabawę zauważamy także poprzez nieco eklektyczne połączenie nowoczensości z klasyką. Złote dodatki, sztukateria w postaci listew czy rozety zestawione zostały z nowoczesnymi meblami jak hokery firmy Mesmetric, wyraźnymi granatowymi i łososiowymi liniami czy grafikami ściennymi. Jesionowa zabudowa, betonowa wyspa kuchenna oraz płyty bianco carrara o rysunku marmuru - wszystko to razem daje niezwykłą mieszankę, której jednak daleko do przepychu.

W projekcie chodziło przede wszyskim o to, aby stworzyć przestrzeń będącą wytchnieniem od codziennego zgiełku. Liczy się to, jak wnętrze na nas wpływa, w jaki sposób możemy w nim funkcjonować i co w nim znajdziemy dla siebie. A znajdziemy dużo - od kolorów napawających entuzjazmem, przez ciepło naturalnej, drewnianej podłogi, aż po wielobarwne, cieszące oko motyle będące świadectwem lata.

Aranżacja mieszkania w Sopocie - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Sikora Wnętrza
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Sopot
Zdjęcia: Paweł Mądry Fotografia
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!