Nowe życie symbolu Warszawy czyli modernizacja gmachu Hotelu Warszawa

Nowe życie symbolu Warszawy czyli modernizacja gmachu Hotelu Warszawa

Po blisko dziewięciu latach prac budowlanych i wykończeniowych do użytku oddany został w końcu straszący niegdyś, a jednak ikoniczny budynek dawnej siedziby towarzystwa ubezpieczeń Prudential w Warszawie. Zbudowany w latach ‘30 ubiegłego stulecia, 17-kondygnacyjny budynek o nadanej mu po wojnie socrealistycznej szacie to teraz luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel, którego wnętrza wypełnia najwyższej klasy wzornictwo. Trudna historia budynku nie została jednak zamieciona pod dywan, wręcz przeciwnie - duch czasu jest wyczuwalny na każdym kroku.

Architektami odpowiedzialnymi za efekt, który możemy oglądać od końca ubiegłego roku, są państwo Grzybkowie, inwestorem projektu jest natomiast firma Holding Liwa. Budynek nowo otwartego hotelu Warszawa zlokalizowany jest w śródmieściu Warszawy, przy ulicy Świętokrzyskiej, a jego całkowita powierzchnia użytkowa mierzy 13633 m2. Bryła obiektu wraz z charakterystyczną wieżą od lat stanowi element silnie wpisany w tkankę miasta.

aranzacja hotelu, aranżacja wnętrza

Fot. Bartosz Makowski

Na powrót reprezentacyjny

Wieloletnia przebudowa hotelu przywróciła mu jego świetność sprzed lat. Sam budynek ponownie stał się dominującym w przestrzeni i reprezentacyjnym obiektem pełnym klasy. Jego wnętrza wykończone zostały szlachetnymi materiałami, w których dominującą rolę odgrywa kamień, stal, miedź oraz szkło. Nowoczesność przeplata się tutaj z klasyką i powrotami do przeszłości. Zgodnie ze współczesnym nurtem rewitalizacyjnym projektanci uszanowali nawarstwienia historyczne, które przez lata budowały niepowtarzalny charakter tego miejsca.

Istotnym elementem projektu było zachowanie poszczególnych elementów dawnego obiektu, takich jak widoczne w niektórych pokojach betonowe stropy konstrukcyjne czy fragmenty oryginalnej elewacji. Jednocześnie hotelowe przestrzenie wypełnione zostały ekskluzywnymi elementami wyposażenia wysokiej klasy, które doskonale wpisują się w obecne trendy wnętrzarskie.

aranzacja hotelu, aranżacja wnetrza

Fot. Bartosz Makowski

Wnętrza pełne klasy

W hotelu znajdują się 142 pokoje oraz apartamenty, które zaprojektowane zostały z najwyższą dbałością o szczegóły. Kluczowe znaczenie miała także funkcjonalność pomieszczeń. Apartamenty w zależności od standardu mogą być wyposażone w pomieszczenie sypialni i część wypoczynkową bądź gabinet do pracy. Dodatkowo hotel oferuje także dwupoziomowy apartament prezydencki z wejściem na ogromny taras widokowy znajdujący się na dachu hotelu.

Oprócz przestrzeni hotelowej w budynku znajduje się także niezwykła strefa relaksu wraz z basenem, a także część konferencyjna oraz dwupoziomowa restauracja Warszawska. A wszystko to dostępne z reprezentacyjnej przestrzeni lobby, które nakryte zostało szklanym dachem, przez który widać charakterystyczną wieżę gmachu. Kamienna posadzka doskonale komponuje się tutaj z betonową konstrukcją ścian i sufitu, będącymi tłem dla szlachetnego drewnianego wyposażenia i imponujących kryształowych żyrandoli.

Modernizacja gmachu Hotelu Warszawa - metryczka projektu wnętrza

Projekt: architekci Michał Grzybek, Grażyna Grzybek, Marcin Stępniewski-Janowski, Przemysław Kramarz, Juan Zardini i Joanna Wichłacz
Inwestor: Holding Liwa
Lokalizacja: Śródmieście, Warszawa
Powierzchnia: 1800 m2
Realizacja: 2018
Zdjęcia: Bartosz Makowski, www.makowski.co
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęc aranżacji hotelu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!