Modern classic czyli aranżacja wnętrza domu w Gdyni

Modern classic czyli aranżacja wnętrza domu w Gdyni

Interesującą aranżacją biura projektowego Formativ Kasia i Michał Dudko jest wnętrze dwupiętrowego domu w Gdyni. Obszerna przestrzeń z lat ‘90 została poddana całkowitej modernizacji - od zmiany układu ścian działowych oraz wymiany instalacji, po kompletne przearanżowanie wnętrz. Z tego wszystkiego powstała ciekawa, nowoczesna propozycja wnętrza, o eleganckiej stylistyce. Króluje tutaj światło i przestrzeń, dające poczucie harmonii i równowagi.

Powierzchnia użytkowa domu to aż 200 m2, na których projektanci zaaranżowali parterową część wejściową wraz z gabinet z dużym przeszkleniem na klatkę schodową, który zajął miejsce ogrodu zimowego. Na piętrze zaprojektowana została strefa dzienna w postaci salonu wraz z otwartą kuchnią i jadalnią oraz sypialnia z przeszkloną garderobą oraz otwarta łazienka. W przestrzeni użytkowego poddasza znalazła miejsce część prywatna domowników.

aranżacja wnętrza, aranżacja mieszkania

Proste i klasyczne rozwiązania we wnętrzu

W swojej aranżacji projektanci postawili na proste i klasyczne rozwiązania. Dzięki dużej powierzchni domu możliwe było wprowadzenie licznych elementów wyposażenia, które jednak nie powodują wrażenia przepychu, a wręcz przeciwnie - każdy element ma swoją przestrzeń. Pomaga tutaj ograniczona paleta barw, jaką posłużyli się architekci. Prostota i nowoczesność zauważalna jest szczególnie w przestrzeni salonu oraz kuchni, gdzie meble są zgeometryzowane i uproszczone.

Uzupełnieniem minimalistycznego wyposażenia strefy dziennej jest zastosowanie sztukaterii na ścianach, nawiązującej do tradycyjnej stylistyki. Dodatkowo przestrzeń wzbogacona została o nienarzucające się wizualnie printy - monochromatyczna fototapeta na ścianie telewizyjnej przedstawiająca motywy florystyczne czy geometryczny wzór obicia pufy.

aranzacja wnętrza, aranżacja mieszkania

Przytulna biel i antracytowe przełamania

Silnie dominującym kolorem w przestrzeni domu jest biel. To ona stanowi tło dla nielicznych elementów w pastelowych odcieniach beżu czy szarości. Akcenty te wprowadzone zostały głównie w postaci elementów tekstylnych - eleganckie, połyskujące zasłony w strefie jadalni czy delikatne tekstylia sofy w salonie oraz w strefie wejściowej. Zarówno występujące we wnętrzach tkaniny jak i elementy drewniane, takie jak schody wspornikowe czy drewniana posadzka, doskonale grają z wszechobecną bielą i dają poczucie przytulności oraz ciepła.

Aby zapobiec nudzie i nadmiernej słodkości aranżacji, architekci wprowadzili także antracytowe plamy barwne. Są one szczególnie zaznaczone na parterze budynku. Zarówno strefa wejściowa, jak i gabinet wykończone zostały ciemnymi, grafitowymi płytkami podłogowymi. Ponadto w gabinecie użyto także antracytowe płytki gipsowe. Ciemna barwa obecna jest również w postaci masywnych ram okiennych wraz z oknami ogrodu zimowego, a także elementów konstrukcyjnych, jak filar w przestrzeni salonu. 

Aranżacja wnętrza domu w Gdyni - metryczka projektu wnętrza

Projekt: biuro Formativ Kasia i Michał Dudko
Realizacja: 2017
Lokalizacja: Gdynia
Metraż: 200 m2
Zdjęcia: Tom Kurek
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji domu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!