O krok do przodu czyli Massive Design projektuje swoją nową siedzibę

O krok do przodu czyli Massive Design projektuje swoją nową siedzibę

Kiedy pracownia, która od ponad 20 lat zajmuje się projektowaniem wnętrz biurowych, przystępuje do realizacji własnych przestrzeni, można spodziewać się designu na najwyższym poziomie. Jeśli na dodatek jest to pracownia Massive Design, która znana jest z aranżacji biurowych zrealizowanych dla największych firm na rynku, oczekujemy prawdziwego efektu WOW. I taki właśnie efekt otrzymujemy - absolutny majstersztyk jeśli chodzi o funkcjonalność, a także prawdziwie awangardowy i odważny design, charakterystyczny dla projektów biura. O to właśnie w tym chodzi!

Nowe biuro Massive Design mieści się w centrum biznesowym Warszawy, tuż przy Placu Europejskim. Z okien pracowni roztacza się widok na plac, a także zrealizowane nieopodal projekty pasażu Artwalk. Wnętrze biura podzielone zostało na trzy strefy funkcjonalne. Po przekroczeniu progu trafiamy do reprezentacyjnej części centralnej, którą po obu stronach flankują strefa biurowa oraz strefa socjalna.

aranżacja biura, massive design

Witamy w Massive Design

Strefa centralna charakteryzuje się niezwykle odważnym designem, z którym zresztą kojarzona jest marka. Lustrzana bryła lady recepcyjnej zintegrowana jest z łukiem ściany, który natomiast stanowi stylistyczną całość wraz z trójwymiarową konstrukcją sufitu. Monochromatyczne printy wydrukowane na wykładzinie Ege zestawione zostały z dwoma czerwonymi fotelami Ceppellini Drum, które stanowią silny kontrapunkt wnętrza.

W części centralnej wydzielone zostały też sale konferencyjne, w których kontynuowane są monochromatyczne wzory obecne nie tylko na posadzce, ale także nadrukowane na foliach i naniesione na ściany. Projektanci w śmiały sposób wprowadzili do wnętrz dominujące meble, takie jak wielobarwne fotele Pelikan firmy ProfiM.

massive design, aranżacja biura

Przyjazne biuro

Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w kształtowaniu powierzchni biurowych architekci doskonale wiedzieli, jak podejść do tematu, aby stworzyć przestrzeń ergonomiczną i przyjazną dla pracowników. Otwarty plan biura, w obrębie którego znajduje się też biblioteka z najświeższą wnętrzarską prasą, sprzyja pracy zespołowej i wspólnym projektom. Dodatkowo wyposażenie biurowe w postaci ergonomicznych mebli o innowacyjnych rozwiązaniach funkcjonalnych stwarza komfortowe warunki pracy.

Część socjalna biura Massive Design to absolutne szaleństwo kolorystyczne. Także tutaj znajdziemy print pojawiający się w części centralnej, tym razem jednak w wersji nasyconej intensywnymi kolorami. Jako wyposażenie wykorzystane zostały modularne stoły i krzesła Tauko firmy Nowy Styl. W przestrzeni biura nie mogło zabraknąć także charakterystycznego dla marki elementu w postaci formowanej trójwymiarowo otwartej konstrukcji sufitu.

Nowa siedziba Massive Design - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Massive Design
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Śródmieście, Warszawa
Zdjęcia: Szymon Polański
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęc aranżacji biura

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!