Nowe życie lastriko czyli przebudowa wnętrza domu w Poznaniu

Nowe życie lastriko czyli przebudowa wnętrza domu w Poznaniu

Czasem jest tak, że jeden element staje się determinujący dla całej ostatecznej formy wnętrza. Tak właśnie było w przypadku prezentowanej realizacji biura projektowego Ktura Architekci. We wnętrzu poznańskiego domu projektanci zastali istniejące już schody wykonane z lastriko, które urzekły ich na tyle, że postanowili oni uczynić je głównym elementem, z którego wynika stylistyka zastosowana w pozostałych wnętrzach.

Dwukondygnacyjny dom o powierzchni 220 m2 został zmodernizowany w najmniejszym detalu. Przebudowa nie ograniczyła się do wnętrz, ale objęła także architekturę budynku oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół. Zmieniony został znacząco układ funkcjonalny domu, a także doświetlone zostały poszczególne partie obiektu. W ten sposób dom zyskał przestrzeń, której do tej pory tutaj nie było.

Siła spokoju we wnętrzu

Przekraczając próg domu czujemy spokój i harmonię. Wpływa na to zarówno ascetyczne wyposażenie pomieszczeń, jak i ograniczona kolorystyka zastosowana we wnętrzach. Architekci ograniczyli się do trzech kolorów - bieli, szarości oraz naturalnego odcienia drewna, które tworzą udaną, klasyczną kompozycję. Duża ilość drewna sprawia, że wnętrze wydaje się być niezwykle przytulne i ciepłe. Szczególnie interesująca jest drewniana zabudowa jednej ze ścian łazienki, w którą wkomponowana została obszerna wanna oraz prysznic.

Zastosowane wyposażenie jest proste i ograniczone w formie. Daje to niezwykłe poczucie równowagi obecnej we wnętrzu, która szczególnie zauważalna jest w przestrzeni salonu z otwartą kuchnią. Prosta zabudowa kuchenna, zgeometryzowana bryła wyspy kuchennej czy drewniany stół jadalniany wykonany z grubo ciosanego drewna. Wszystko to dobrze ze sobą współgra i buduje nienachalną, nowoczesną stylistykę wnętrza.

przebudowa domu, aranżacja wnętrza

Światło i przestrzeń

W swoim projekcie architekci znacząco doświetlili wnętrze, przebudowując parter domu, gdzie niewielkie okna zastąpione zostały wysokimi przeszkleniami, będącymi jednocześnie wyjściem na taras. Wprowadzenie przeszkleń nie tylko otworzyło wnętrze domu na ogród, ale też znacznie je rozjaśniło. Dzięki temu strefa dzienna pełna jest naturalnego światła, które sprawia, że przebywanie w pomieszczeniu stało się przyjemnością.

Przebudowa wnętrza domu w Poznaniu - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Ktura Architekci
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Poznań
Metraż: 220 m2
Zdjęcia: Fotograf-y
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć przebudowy domu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!