Poduszkowce

Poduszkowce

Poduszka, fotel czy sofa? Zaprojektowana przez Karoline Fesser kolekcja mebli Woonling pozwala zmieniać zdanie tak często, jak mamy na to ochotę.

Swoją kolekcję Fesser zaprezentowała na tegorocznych targach Imm Cologne, które trwały od 16 do 22 stycznia 2012 r. Projekt powstał w 2010 r. jako praca dyplomowa przygotowana we współpracy z holenderską marką meblową Leolux. Na targach w Kolonii znalazł się na wystawie 'Frankfurt trifft Köln' (Frankfurt spotyka Kolonię) razem z produktami takich designerów jak Meike Langer czy Thomas Schnur.

Idea kolekcja Woonling jest odpowiedzią na nieustannie zmieniające się sytuacje mieszkaniowe i życiowe. Inspirowane budową alg meble, jak żyjący organizm mogą tworzyć przeróżne struktury i być dowolnie kształtowane na przykład przez dokładanie nóg lub dokładanie kolejnych poduszek i siedzisk.

Pojedynczą poduszkę można wykorzystać podczas siedzenia na podłodze. Po dodaniu nóg stajnie się ona taboretem, a w efekcie dołożenia kolejnej poduszki w roli oparcia – krzesłem. Zestawienie kilku krzeseł tworzy sofę, którą można dowolnie rozbudowywać dodając kolejne moduły w zależności od potrzeby chwili.

W skład kolekcji Woonling wchodzą również dodatkowe poduszki wyposażone w taśmy, za pomocą których można je przymocować do mebli. Taśmy te przypięte do poduch za pomocą guzika, a kiedy nie są potrzebne, można je schować we wszytym w poduszkę tunelu.

Elementem kolekcji jest także stolik z otwieranym blatem, pod którym ukryty jest schowek służący do przechowywania akcesoriów z kolekcji i wielu innych drobiazgów.

Fot: dezeen

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!