Co się kryje za kurtyną czyli aranżacja hostelu Opera w Poznaniu

Co się kryje za kurtyną czyli aranżacja hostelu Opera w Poznaniu

Na mapie Poznania przybyło kolejne miejsce warte uwagi. Jest nim hostel Opera, którego nazwa nie bierze się znikąd. Teatralne oświetlenie, plakaty sztuk operowych czy kurtyna na wejściu to detale, którymi architekci z powodzeniem nawiązali do operowego wnętrza. Pracownia projektowa Ktura Architekci po raz kolejny zachwyciła nas swoim nietuzinkowym podejściem do wnętrzarstwa oraz umiejętnym łączeniem starego z nowym.

Hostel zlokalizowany w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Wieniawskiego i Teatru Wielkiego, zajmuje cały poziom miejskiej willi. Charakter budynku doskonale wpisuje się w zaproponowaną przez projektantów stylistykę. Półokrągłe zamknięcie przestrzeni recepcji, okienne nadproża łukowe czy zachowany w części pomieszczeń parkiet - to one nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

aranżacja wnetrza, aranzacja hotelu

Przestrzeń wspólna wnętrza

Projektowana powierzchnia hostelu ma 150 m2, na które składają się serce lokalu czyli strefa recepcji wraz z aneksem kuchennym oraz częścią wspólną, a także sześć sypialni i łazienki. Część wspólna połączona jest z pozostałymi pomieszczeniami dwoma korytarzami, które sprawiają wrażenie kuluarów, dodatkowo podkreślone ciemną kolorystyką.

Przestrzeń hostelu zaaranżowana została w taki sposób, aby sprzyjać integracji przebywających w niej gości. Strefa recepcji i kuchni zachęca do relaksu i wspólnego przygotowywania oraz spożywania posiłków. Służą temu obszerny stół jadalni oraz niewielkie stoliki kawowe w towarzystwie tapicerowanych siedzisk. W przestrzeni tej w subtelny sposób wprowadzona została także lada recepcyjna, której obecność nie zakłóca kameralnej i swobodnej atmosfery.

aranżacja wnętrza, aranżacja hotelu

Biel i głęboki granat

Subtelna, jasna kolorystyka wnętrz opiera się o połączenie bieli z szarościami oraz naturalnym odcieniem drewna. Dzięki temu pokoje są wypełnione światłem, zaś niewielka ilość wyposażenia daje poczucie przestrzeni. Aby nie było nudno, projektanci postanowili wykorzystać kuluarowy granat, łącząc go z grafitem i wprowadzając w przestrzeń korytarzy. Taka gra kolorem doskonale wpisuje się w operową stylistykę całej aranżacji.

Łazienki na błysk

W swojej realizacji pracownia Ktura Architekci przywiązuje dużą wagę także do przestrzeni, która w obiektach publicznych często traktowana jest po macoszemu. Mowa o łazienkach, które potraktowane zostały z pomysłem i wyczuciem smaku. Ważną rolę odgrywają tutaj białe płytki z kontrastującymi, czarnymi fugami. A także dekoracyjna nisza, w której powieszone zostały okrągłe lustra. Biel łazienek przerywa jedynie czerwień i zieleń stelaży blatów pod umywalki, które są kolejnym świadectwem pieczołowitości i dbałości o detal architektów.

Aranżacja hostelu Opera w Poznaniu - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Ktura Architekci
Realizacja: 2017
Lokaliacja: Poznań
Metraż: 150 m2
Zdjęcia: Fotograf-y
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji hostelu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!