Dom z zielonym piecem czyli aranżacja wnętrza autorstwa biura In Architekci

Dom z zielonym piecem czyli aranżacja wnętrza autorstwa biura In Architekci

Przestrzeń wypełniona światłem i pieczołowicie dobranymi materiałami oraz ascetycznie rozmieszczone elementy wyposażenia. Wnętrze, które sprzyja relaksowi ciała oraz ducha. Jedna z ostatnich propozycji warszawskiego biura projektowego In Architekci to aranżacja domu typu bliźniak, zlokalizowanego przy ulicy Kuropatwy w Warszawie.

Dwukondygnacyjna przestrzeń podzielona została na strefę dzienną parterową oraz strefę prywatną na piętrze. Strefa dzienna objęła częściowo otwartą kuchnię wraz z jadalnią i salonem, w strefie prywatnej architekci zaaranżowali przestrzeń sypialni oraz łazienki.

Między miastem a wsią

Projektowany dom zlokalizowany jest w stolicy, a jednak wewnątrz możemy poczuć się nieco jak na prowincji. Wszystko to za sprawą doboru materiałów oraz wyposażenia, które nawiązują do stylistyki wiejskiego domu. Ciężki, grubo ciosany drewniany stół w jadalni, drewniane deski na podłodze czy przeszklona kuchnia dają poczucie sielskości i przytulności.

Charakterystycznym, nieco prowincjonalnym elementem są płytki, które znajdziemy zarówno w kuchni, jak i w łazience. Wyjątkowość drugiego pomieszczenia zawdzięczać można pięknym płytkom podłogowym o granatowej dekoracji roślinnej. Nawiązanie do natury znajdujemy także w toalecie, gdzie wykorzystana została tapeta o filigranowym princie przedstawiającym ptaki i gałązki drzew.

Rustykalne elementy wyposażenia zestawione zostały z nowoczesnymi rozwiązaniami oraz formami, które wprowadzone zostały do wnętrza. Uwagę przykuwa szczególnie klatka schodowa, o lekkiej i płynnej bryle schodów. Znajdziemy tu także charakterystyczny element, pojawiający się w kolejnych wnętrzach domu, a więc czarną, stalową konstrukcja, która tutaj przybiera formę balustrady.

Stalowa konstrukcja w formie giętych czarnych rur wykorzystana została także w holu, jako podwieszany do sufitu wieszak ubraniowy czy w salonie jako forma oświetlenia.

in architekci, aranżacja wnetrza, sypialnia

Piec w roli głównej

W jasnym wnętrzu domu w Warszawie architekci wykorzystali przede wszystkim klasyczne połączenie bieli ścian oraz naturalnego drewna. Taka lekka kolorystyka stanowi doskonałe tło dla ciemnej plamy barwnej w postaci ciemnozielonego pieca znajdującego się w przestrzeni salonu. Bryła pieca obłożona została eleganckimi płytkami firmy Natucer, które nawiązują do tradycyjnych pieców kaflowych charakterystycznych dla starego budownictwa.

Piec pojawia się nie tylko w salonie, ale także w sypialni, w postaci wolno stojącego kominka żeliwnego. Jego obecność wprowadza do wnętrza ciepło nie tylko to fizyczne. Wnętrze bowiem staje się przytulniejsze i sprzyjające relaksowi. Sielskość stylistyki dopełnia jasny dywan o grubym splocie oraz sztukateria pod sufitem. Uwagę zwraca także wentylator sufitowy nawiązujący do stylistyki wiejskiego domu, jednak przybierający nowoczesną formę i matowy czarny kolor.

Dom z zielonym piecem - metryczka projektu wnętrza

Projekt: in architekci
Lokalizacja: Warszawa
Realizacja: 2018
Stylizacja: Basia Dereń-Marzec
Zdjęcia: Michał Mutor
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji domu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!