Subtelny living coral czyli aranżacja wnętrza według pracowni KODO

Subtelny living coral czyli aranżacja wnętrza według pracowni KODO

Gdy na początku grudnia Instytut Pantone ogłosił kolor nadchodzącego roku, wskazując na słoneczny i wyrazisty koralowy, projektanci nie mogli pozostawić tej wiadomości bez działania. Niedługo później mogliśmy oglądać jedną z pierwszych propozycji aranżacji wnętrza inspirowanej bezpośrednio najmodniejszym kolorem 2019 roku. Autorem projektu jest warszawska pracownia KODO, której realizacje nie raz już Państwu przedstawialiśmy.

Kolor roku 2019 wg Instytu

Afirmatywny, energetyczny, towarzyski, porywający, zachęcający do beztroskiej aktywności, ucieleśniający naszą wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań – tak członkowie zespołu Instytutu Pantone opisują odcień 16-1546 Living Coral, który mianowany został kolorem roku 2019. I rzeczywiście, ciepły i soczysty koral o złotej nucie budzi pozytywne skojarzenia i zaraża optymizmem.

Kolor ten doskonale nadaje się do zastosowania we wnętrzach, zarówno w postaci drobnych detali, jak i w wersji dla odważnych - jako dominanta kompozycji. W obu przypadkach wprowadzenie ciepłej barwy do wnętrza ożywi je i nada mu lekkiego, wakacyjnego charakteru.

kodo, aranżacja wnetza

Wnętrze koloru koralowego

W aranżacji mieszkania pracownia KODO postawiła na subtelne wprowadzenie barwy koralowej do wszystkich pomieszczeń. W przedpokoju oraz w salonie jedna ze ścian pomalowana została na koralowy odcień, druga zaś wykończona została dekoracyjną tapetą w geometryczny wzór. Różowy oranż znajdziemy także na jednej ze ścian łazienki. W przypadku aranżacji przestrzeni odpoczynku i relaksu, jaką jest sypialnia, projektanci ograniczyli intensywną barwę do roli akcentów kolorystycznych w postaci akcesoriów strefy spania.

Dobre połączenia

W aranżacji barwa koralowa zestawiona została z ciemnym palisandrem, z którym doskonale współgra. Przytulne drewno pojawia się nie tylko w postaci paneli podłogowych, ale też jako okładzina ściany telewizyjnej, a także jako część zabudowy kuchennej oraz mebli łazienkowych. Uzupełnieniem całości jest biel wykorzystana na dużych płaszczyznach oraz szarości tekstyliów.

Aby przełamać słodycz pastelowej aranżacji, projektanci wprowadzili do wnętrza czarne dodatki. Są to ażurowe oprawy oświetleniowa oraz nawiązujące do nich formą stoliki kawowe w salonie, a także wyposażenie przedpokoju czyli siedzisko o stalowym stelażu, rama lustra oraz wyraźnie zaznaczona opaska wokół drzwi.

Aranżacja wnętrza według pracowni KODO – metryczka projektu wnętrza

Projekt: pracownia KODO
Realizacja: listopad 2018
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęc aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!