Zielona enklawa w samym sercu miasta - JMW Architekci dla Niska 30

Zielona enklawa w samym sercu miasta - JMW Architekci dla Niska 30

Na styku dwóch historycznych warszawskich dzielnic - Woli i Śródmieścia, powstał nowy obiekt mieszkalny wybudowany przez Unimax Development. Ukryta w zacisznej okolicy rezydencja Niska 30 to wymarzone miejsce dla tych, którzy na co dzień prowadzą intensywny tryb życia, a wieczorami lubią odpocząć od zgiełku zatłoczonego miasta. Aranżacji wnętrz części wspólnych inwestycji podjęła się pracownia JMW Architekci.

Rezydencja Niska 30 to kameralny, czteropiętrowy budynek, który wyróżnia elegancka, funkcjonalna i minimalistyczna architektura. Projekt architektoniczny został stworzony z myślą o osobach, które cenią uroki wielkomiejskiego życia. Znakomicie zaprojektowana rezydencja z 17 apartamentami, lokalami usługowymi, garażem podziemnym oraz częściami wspólnymi wykonana została w wysokim standardzie. Autorem projektu budynku jest mgr inż. Andrzej Detka z Pracowni Architektonicznej DETAN.

Rezydencja Niska 30 jest obiektem od podstaw zaprojektowanym w standardzie premium. Stąd też, nasza decyzja o wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów wykończeniowych, które nadały wnętrzom elegancki, ponadczasowy wygląd. – mówi Jakub Wiśniewski, jeden z założycieli pracowni projektowej JMW Architekci – Zależało nam na stworzeniu przestrzeni spójnej z zewnętrzną architekturą budynku, dlatego m.in. zastosowany na elewacji frontowej budynku kamień stał się motywem przewodnim dla koncepcji wnętrz rezydencji. To właśnie jemu poświęciliśmy najwięcej uwagi, starannie dobierając z inwestorem jego odmiany oraz sposób ułożenia.-dodaje Łukasz Michalski, JMW Architekci.

 niska, aranżacja wnętrz

Kremowa kolorystyka ścian i podłóg płynnie połączyła zaprojektowane przez architektów wnętrza strefy wejściowej, klatek schodowych oraz korytarzy znajdujących się na poszczególnych piętrach. Wspólną ramę dla aranżowanych przestrzeni pozwoliły stworzyć specjalnie zaprojektowane obwoluty i cokoły z łupka w głębokim, grafitowym odcieniu, które w zdecydowany sposób odcinają się na tle delikatnie wybarwionego kamienia. Intensywny kontrast został dodatkowo uzupełniony pojawiającymi się elementami dekoracyjnymi wykonanymi z drewna o brązowo-orzechowym odcieniu. Wchodzących do budynku, mieszkańców Niskiej 30 wita znajdująca się w lobby recepcyjnym „zielona” ściana wykonana z naturalnego mchu. Wertykalny ogród został zaprojektowany nie tylko z myślą o efektownej dekoracji wnętrza. To właśnie za jego sprawą, architekci stworzyli przyjazny mikroklimat w ścisłym centrum Warszawy – miejsce, które pozwoli lokatorom zrelaksować się i poczuć bliskość natury.

Ważnym elementem całej realizacji jest oświetlenie. Projektanci zdecydowali się na bardziej wydajne i energooszczędne źródła LED, które pomysłowo wtopili w szlachetne okładziny. Nietypowe, ale przemyślane wykorzystanie światła pozwoliło wprowadzić do wnętrza przytulną atmosferę oraz zaakcentować elegancki charakter zastosowanych materiałów. Pomiędzy wielkoformatowymi slabami kamienia architekci zaproponowali nowoczesne oświetlenie liniowe w dynamicznym, asynchronicznym układzie. Podkreśla ono ciepłą kolorystykę ścian, a świetlne linie znajdują swoją kontynuację na drzwiach prowadzących do każdego z apartamentów. Realizowane na indywidualne zamówienie portale z wkomponowaną poziomą oprawą zostały zaprojektowane tak, aby leżące przed wejściem wycieraczki skryły się dyskretnie na tle ciemnego kamienia, natomiast puszczone z góry wiązki światła eksponowały piękny rysunek naturalnego drewna. Największą uwagę przyciąga jednak wisząca w lobby recepcyjnym lampa włoskiej marki Foscarini. Jej finezyjna forma nie tylko wpisuje się w najnowsze trendy, ale także doskonale współtworzy wyrafinowany klimat rezydencji.

JMW Architekci dla Niska 30 - metryczka projektu wnętrza

Projekt: pracownia JMW Architekci
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Warszawa

Galeria zdjęć aranżacji wnętrza

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!