W beżowej tonacji czyli projekt mieszkania dla dwojga

W beżowej tonacji czyli projekt mieszkania dla dwojga

Nowocześnie, ale przytulnie - tak można byłoby w dwóch słowach określić wnętrze mieszkania w Krakowie. Jest to jedna z realizacji pracowni projektowej Novi Art, która w swoich projektach stawia na funkcjonalność oraz wysoką jakość architektoniczną. Cechy te widzimy także w mieszkaniu zaprojektowanym dla młodego małżeństwa, usytuowanym na parterze apartamentowca. Mieszkanie ma powierzchnię 65 m2, na której mieszczą się trzy pokoje, a jego dużym atutem jest bezpośredni dostęp do prywatnego ogródka.

Projektantom powierzone zostało zadanie zaprojektowania części dziennej mieszkania, a także łazienek. W swojej propozycji zespół Novi Art wykazał się konsekwencją i ciągłością stylistyczną. Kolejne pomieszczenia utrzymane są w tej samej estetyce, dzięki czemu przestrzeń jest spójna i harmonijna.

Praktycznie i ze smakiem we wnętrzu

Już na pierwszy rzut oka zauważalna jest szczególna pieczołowitość jeśli chodzi o funkcjonalność mieszkania. Praktyczny, U-kształtny układ kuchni, praktycznie włączona w zabudowę wyspa czy płynne przejście pomiędzy strefą kuchenną, a salonem z zastosowaniem obszernego, jadalnianego stołu. Wszystko to jest niezwykle praktyczne, a także zgrane wizualnie. Do tego dopisać możemy przytulną część wypoczynkową salonu, która znalazła się w sąsiedztwie eksponowanych drzwi tarasowych, co pozwala domownikom cieszyć się otaczającą zielenią.

aranzacja mieszkania, aranżacja wnętrza

Przestrzeń uporządkowana

Mimo że we wnętrzu mieszkania wiele się dzieje, wszystko wydaje się być na swoim miejscu. Projektanci grają natomiast materiałami wykończeniowymi, które to nadają przestrzeni charakterystycznego wyrazu. I tak w przestrzeni kuchni pojawiają się dwa rodzaje płytek - jedne wzorzyste, drugie imitujące płyty betonowe. Do tego sprowadzona została wyspa kuchenna, która wykonana została z betonu architektonicznego o wyraźnej fakturze.

Te same płytki zastosowane zostały w jednej z łazienek, gdzie zestawiono je dodatkowo z płytkami imitującymi drewno, co razem daje ciekawe połączenie. W drugiej łazience natomiast wykorzystane zostały płytki imitujące beton, jednak kontrastują one z płytkami o wyraźnej, przecieranej teksturze. Wykończenie obu wnętrz mogłoby wydawać się nieco eklektyczne, a jednak projektantom udało się w taki sposób skomponować ze sobą materiały, aby wszystko dobrze zagrało.

aranżacja mieszkania, aranzacja wnetrza

Światło w przestrzeni

Wnętrze mieszkania jest bardzo dobrze doświetlone ze względu na obecność obszernych przeszkleń w części dziennej, które pełnią funkcję drzwi tarasowych. Oprócz tego projektanci zadbali, aby oświetlenie w pomieszczeniu było rozmieszczone z głową. Znajdziemy szereg oświetlenia punktowego w postaci wiszących lamp nad stołem czy w części wypoczynkowej salonu, ale także interesującą formą oświetlenia ogólnego. Stanowią ją oprawy sufitowe wpuszczane w podwieszane części sufitu w formie podłużnych pasów wykończonych na czarno. Jest to detal w aranżacji, a jednak wprowadza element zaskoczenia i zdecydowanie urozmaica cały projekt.

Projekt mieszkania dla dwojga - metryczka projektu wnętrza

Projekt: pracownia projektowa Novi Art
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Kraków
Metraż: 65 m2
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!