Znamy Laureatów III edycji konkursu LUG Best Project Contest 2018

Znamy Laureatów III edycji konkursu LUG Best Project Contest 2018

Pod koniec listopada została rozstrzygnięta 3 edycja konkursu LUG Best Project Contest – wcześniej prowadzonego pod nazwą Flash&DQ Best Interior Contest. W tym roku konkurs dotyczył całości asortymentu LUG, a oprócz projektów wnętrzarskich, w konkurencji brały udział projekty i realizacje zewnętrzne i infrastrukturalne, oświetlone oprawami oświetleniowymi z portfolio organizatora konkursu – LUG Light Factory.

Poniżej prezentujemy nagrodzone prace:

Kategoria: Architecture Realisation

 

1 Miejscei nagrodę w wys. 2500 € otrzymało:

 

Biuro Projektów Lewicki Łatak za realizację pn. „Hala 100-lecia Cracovia 1906, Centrum Sportu Niepełnosprawnych”. Nagrodę przyznano za wzorcowe, a zarazem twórcze wykorzystanie możliwości oświetlenia LUG, które zostało doskonale wpisane w industrialny charakter hali, a emitowane przez nie światło wydobyło specyficzne faktury zastosowanych materiałów i rozbudowaną geometrię obiektu.    

 

sala sportu, Biuro Projektów Lewicki Łatak

2 Miejscei nagrodę w wys. 1200 € otrzymało:

Biuro projektowe VALVO LTD. za realizację iluminacji Zamku POLANOK w Mukaczewie (Zakarpacie, Ukraina). Nagrodę przyznano za „rozrzeźbienie” światłem monumentalnego i rozległego założenia zamkowego za pomocą zróżnicowanego kolorystycznie oświetlenia zalewowego. Iluminacja zamku podkreśla rangę obiektu i sprawia, że jest on ciekawy i plastyczny, a zarazem widoczny z daleka.

zamek, iluminacje

3 Miejscei nagrodę w wys. 800 € otrzymał:

Unihouse oddział Unibep S.A. za realizację kompleksu mieszkalnego Kaldnes w Tønsberg (Norwegia)

Nagrodę przyznano za podkreślenie subtelnym światłem stref wejściowych i części wspólnych budynku o ciekawej, minimalistycznej architekturze.

kompleks mieszkalny, unibep

Wyróżnienie – otrzymali:

PROJEKT PLUS ARCHITEKCI za realizację Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie.

Uzasadnienie:

Nagrodę przyznano za godny naśladowania przykład termomodernizacji, która nie tylko spełniła swoją podstawową funkcję techniczną, ale przede wszystkim tchnęła nowe życie w dotychczas zaniedbany budynek i jest przykładem metamorfozy, w której oświetlenie w wielu różnych odsłonach ma znaczący wpływ na końcowy efekt.

dom kultury

Kategoria: Interior Realisation

1 Miejscei nagrodę w wys. 1600 € otrzymała:

Pracownia Architektoniczna Bilar za realizację showroomu Centrum Komina i Centrum Kamienia w Zielonej Górze. Nagrodę przyznano za idealne dopełnienie szeroką gamą produktów LUG, pięknego nowoczesnego wnętrza, bogatego w faktury kamieni i spieków kwarcowych.

schowroom

Kategoria: Architecture Concept

Wyróżnienie – i nagrodę w wys. 1000 €  otrzymał:

Artur Gała za projekt koncepcyjny budynku mieszkalnego. Nagrodę przyznano za niekonwencjonalną lokalizację budynku, która w ciekawy sposób eksponuje zastosowane oświetlenie.

 

artur gałka

Kategoria: Interior Concept

1 Miejscei nagrodę w wys. 1000 € oraz Program CAD Decor z Modułem Profesjonalnego Renderingu o wartości 1900 € netto otrzymała:

Agnieszka Rogowska – za projekt DOM Z ANTRESOLĄ - Nagrodę przyznano za zrozumienie koncepcji potencjału rodziny produktów NOISE i kreatywne zastosowanie w proponowanej przestrzeni, a także wykorzystanie walorów światła sztucznego do podkreślenia minimalistycznego wnętrza i niekonwencjonalne zastosowanie oświetlenia do przełamania oczywistego podziału pomieszczeń. Mimo zastosowania surowych materiałów i bardzo oszczędnej dekoracji, zaprojektowane wnętrze jest ciepłe i przytulne.    

dom z andresolą

2 Miejscei nagrodę w wys. 600 € oraz klucz czasowy (program do wyboru z oferty CAD Projekt K&A) o wartości 55 € netto  otrzymała:

Marta Ciesielska – za projekt LUG – FLAT. Nagrodę przyznano za piękne i oszczędne operowanie kolorami, fakturami i oświetleniem, w którym dominuje trio: biel, czerń i jasne drewno, a także za ciekawe rozwiązanie strefowania za pomocą zróżnicowania poziomów i rozrzeźbionej, a jednocześnie przepuszczającej światło struktury z paneli.

jadalnia

3 Miejscei nagrodę w wys. 400 € oraz klucz czasowy (program do wyboru z oferty CAD Projekt K&A) o wartości 55 € netto otrzymała:

FLAVIA KLOSS ARCHITECTURE AND INTERIORS – za projekt Centrum Biznesu i Kreatywności dla Młodych Przedsiębiorców - za wyjątkowo ciekawe rozpracowanie kreatywnej przestrzeni do pracy, która wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego świata startupów. Miękkie linie zaprojektowanego wnętrza idealnie komponują się z kształtami zastosowanych opraw oświetleniowych, a fizyczny brak granic między strefami został zastąpiony różnorodnym oświetleniem.

centrum biznesu i kreatywności

W związku z bardzo wysokim poziomem nadesłanych prac w tej kategorii Jury Konkursowe postanowiło wyróżnić następujących projektantów:

- biuro ARTchitektura Michalewicz – za projekt Bistro oraz projekt Dom na Wybrzeżu

mieszkanie
mieszkanie

- Pawła Klamanna – za projekt wnętrza nowopowstałego domu w zabudowie bliźniaczej

mieszkanie

- duet projektantek: Katarzyna Jacek, Monika Kubica – za projekt aranżacji apartamentu w stylu loftowym

 

mieszkanie

Partnerami konkursu byli:

- CAD Projekt K&A - producent oprogramowania dla architektów wnętrz
- Bim Object - portal z modelami 3d
- Builder Polska - magazyn architektoniczno - budowlany

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!