Ibis Styles Warszawa Centrum to nowo powstały obiekt dobrze znanej sieci hoteli, która w samej Warszawie posiadała dotąd aż 7 innych lokalizacji. Najnowsza realizacja umiejscowiona została przy ulicy Zagórskiej 1a, co już samo w sobie stanowi duży atut dla odwiedzających stolicę. Projekt hotelu powstał we współpracy cenionych biur architektonicznych. Pracownia Tremend naszkicowała bryłę hotelu, zaś architekt Ian Hamilton z biura AND Architecture and Design zajął się wnętrzami.
Budynek hotelu powstał w zaledwie 14 miesięcy i kryje w sobie aż 179 pokoi, 4 sale konferencyjne, a także restaurację Winestone. Lokalizacja nad samą Wisłą bezpośrednio odbija się na zastosowanym wzornictwie – wszystko razem przywodzi na myśl słoneczne dni nad rzeką, zabawę i beztroskę, a także uśmiech na twarzy. Atmosfera wprost idealna do relaksu podczas kilkudniowego pobytu w stolicy.
Wisła płynie tutaj przez każde pomieszczenie. Począwszy od holu hotelowego, wykończonego niepowtarzalnymi muralami, kończąc na poszczególnych pokojach, wyposażonych w sprzęt biwakowy i pływacki. Kajaki, koła ratunkowe, mierniki wody i wiosła – wszystko to razem tworzy wnętrze zupełnie nietuzinkowe. Zabawa kolorem i formą, nawiązania do estetyki lat 50 ubiegłego stulecia, a także podejście do projektowania z dozą humoru nadają hotelowym wnętrzom niepowtarzalnego charakteru.
Wyjątkowym elementem całego projektu wnętrza hotelu jest zastosowanie ściennych dekoracji autorstwa dobrze znanej polskiej artystki Justyny Frąckiewicz. Designerka opracowała szereg murali zdobiących przestrzeń holu, a także pokoi. To wprowadzenie wysokiej klasy wzornictwa do wnętrz przestrzeni publicznej zdaje się być zabiegiem coraz częstszym. Nic dziwnego, bowiem przestrzeń zyskuje w ten sposób niepowtarzalną i unikatową estetykę, która z pewnością przyciąga gości.
Hotel Ibis Styles Warszawa Centrum może poszczycić się certyfikatem BREEAM, który potwierdza zachowanie przez obiekt najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa. Hotel wdrożył strategię zero waste, co tylko pokazuje podejście inwestorów do sprawy ochrony środowiska i zachowania harmonii z naturą.
Drobne zmiany, takie jak szklanki zamiast plastikowych kubeczków w pokojach, czy jednorazowe woreczki zastąpione papierowymi to tylko przykłady działań, jakie podejmuje zarząd hotelu. Do tego dopisać możemy urządzenia do filtrowania wody oraz system wytwarzania własnej energii elektrycznej.
Projekt: AND Architecture and Design
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Warszawa
|
|
|
|
|
|
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Lodziarnia „MILK lodowe bistro” w Łodzi otworzyła nowy lokal przy...
czytajZobacz ciekawy projekt wnętrz hotelu Hampton by Hilton przy krakowskim...
czytajNestlé House to jeden z budynków nagrodzonych w 6. edycji...
czytajPrzebudowa budynku dworca Wrocław Główny, autorstwa Grupy 5 Architekci, zakłada...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz