„Wisła łączy” czyli aranżacja hotelu Ibis w Warszawie

„Wisła łączy” czyli aranżacja hotelu Ibis w Warszawie

Ibis Styles Warszawa Centrum to nowo powstały obiekt dobrze znanej sieci hoteli, która w samej Warszawie posiadała dotąd aż 7 innych lokalizacji. Najnowsza realizacja umiejscowiona została przy ulicy Zagórskiej 1a, co już samo w sobie stanowi duży atut dla odwiedzających stolicę. Projekt hotelu powstał we współpracy cenionych biur architektonicznych. Pracownia Tremend naszkicowała bryłę hotelu, zaś architekt Ian Hamilton z biura AND Architecture and Design zajął się wnętrzami.

Budynek hotelu powstał w zaledwie 14 miesięcy i kryje w sobie aż 179 pokoi, 4 sale konferencyjne, a także restaurację Winestone. Lokalizacja nad samą Wisłą bezpośrednio odbija się na zastosowanym wzornictwie – wszystko razem przywodzi na myśl słoneczne dni nad rzeką, zabawę i beztroskę, a także uśmiech na twarzy. Atmosfera wprost idealna do relaksu podczas kilkudniowego pobytu w stolicy.

aranżacja hotelu, aranżacja wnetrza, hotel

Nieprzypadkowe wzornictwo we wnętrzach

Wisła płynie tutaj przez każde pomieszczenie. Począwszy od holu hotelowego, wykończonego niepowtarzalnymi muralami, kończąc na poszczególnych pokojach, wyposażonych w sprzęt biwakowy i pływacki. Kajaki, koła ratunkowe, mierniki wody i wiosła – wszystko to razem tworzy wnętrze zupełnie nietuzinkowe. Zabawa kolorem i formą, nawiązania do estetyki lat 50 ubiegłego stulecia, a także podejście do projektowania z dozą humoru nadają hotelowym wnętrzom niepowtarzalnego charakteru.

Sztuka na ścianach

Wyjątkowym elementem całego projektu wnętrza hotelu jest zastosowanie ściennych dekoracji autorstwa dobrze znanej polskiej artystki Justyny Frąckiewicz. Designerka opracowała szereg murali zdobiących przestrzeń holu, a także pokoi. To wprowadzenie wysokiej klasy wzornictwa do wnętrz przestrzeni publicznej zdaje się być zabiegiem coraz częstszym. Nic dziwnego, bowiem przestrzeń zyskuje w ten sposób niepowtarzalną i unikatową estetykę, która z pewnością przyciąga gości.

aranżacja hotelu, aranżacja wnetrza, hotel

Pamiętajmy o środowisku

Hotel Ibis Styles Warszawa Centrum może poszczycić się certyfikatem BREEAM, który potwierdza zachowanie przez obiekt najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa. Hotel wdrożył strategię zero waste, co tylko pokazuje podejście inwestorów do sprawy ochrony środowiska i zachowania harmonii z naturą.

Drobne zmiany, takie jak szklanki zamiast plastikowych kubeczków w pokojach, czy jednorazowe woreczki zastąpione papierowymi to tylko przykłady działań, jakie podejmuje zarząd hotelu. Do tego dopisać możemy urządzenia do filtrowania wody oraz system wytwarzania własnej energii elektrycznej.

Aranżacja hotelu Ibis w Warszawie – metryczka projektu wnętrza

Projekt: AND Architecture and Design
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Warszawa

Galeria zdjęc aranżacji wnętrza

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!