Trzy kolory czyli projekt wnętrza mieszkania w Warszawie

Trzy kolory czyli projekt wnętrza mieszkania w Warszawie

Interesującym projektem ostatnich tygodni jest aranżacja mieszkania autorstwa studia projektowego JT Architekt. W 3-pokojowej przestrzeni na warszawskiej Woli króluje bezkompromisowy minimalizm, a kolorystyka zredukowana została do zestawienia trzech kolorów. W ten sposób architektki stworzyły interesujące wnętrze, w którym wyczuwa się harmonię i równowagę.

Redukcja barw

To, co uderza już przy pierwszym spojrzeniu na projekt, to niezwykle ascetyczne podejście do kolorystyki wnętrza. Achromatyczna paleta przełamana jest jedynie jasnym drewnem o naturalnym odcieniu. Jego zadaniem jest ocieplenie przestrzeni mieszkania, którego kolorystyka opiera się na kontrastach czerni i bieli i lekkości wprowadzeń odcieni szarości.

Ta jasna paleta barw sprawia, że mieszkanie wydaje pełne światła. Niewielkie pomieszczenia zostają optycznie powiększone, stając się jednocześnie bardziej przytulne.

aranżacja mieszkania, aranżacja wnętrza

Czarne linie we wnętrzu

Charakterystycznym elementem projektu są czarne detale, wydające się niezwykle intensywne na jasnym, najczęściej białym tle. Mowa tu o princie w postaci drobnych linii na ścianie salonu czy geometrycznym czarno-białym wzorze na posadzce w łazience czy okładzinie ściany w kuchni. Ale nie tylko – czarne linie pojawiają się także jako elementy wyposażenia, tworząc wrażenie ich obrysów, tak jak w przypadku konstrukcji regału w salonie.

Intensywność czarnych detali maleje w prywatnych pomieszczeniach domowników, które mają sprzyjać maksymalnemu relaksowi. Tam czarno-biały kontrast wypierają delikatne, szare tony, które razem z bielą i jasnym drewnem tworzą subtelne i przyjemne w odbiorze kompozycje kolorystyczne.

aranzacja wnętrza, aranżacja mieszkania

Ascetyczne wyposażenie

Minimalizm w projekcie przejawia się nie tylko w samej kolorystyce, ale także w wyborze wyposażenia. Architektki zastosowały proste umeblowanie o zgeometryzowanych bryłach, pozbawione zbędnej dekoracyjności. Wszystkie elementy dobrze ze sobą współgrają i utrzymane są w tej samej, nowoczesnej stylistyce.

Ciekawymi elementami projektu, który pojawiają się w kolejnych pomieszczeniach, są lampy o kulistych kloszach oraz prostej, czarnej konstrukcji. Przybierają one różne formy – od podwójnej lampy wiszącej nad stołem w salonie, przez kinkiety w łazienkach, po praktyczną lampkę nocną w sypialni. Ich prosta, a jednak charakterystyczna forma dobrze uzupełnia projekt i nadaje mu ciągłość kompozycyjną.

Wnętrze mieszkania w Warszawie – metryczka projektu wnętrza

Projekt: JT Architekt
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Warszawa

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!