Przestrzeń niezakłócona czyli aranżacja wnętrza domu w Rokietnicy

Przestrzeń niezakłócona czyli aranżacja wnętrza domu w Rokietnicy

Harmonia i równowaga – to pierwsze skojarzenia, które przychodzą na myśl po przekroczeniu progu domu jednorodzinnego w Rokietnicy. Autorem realizacji jest biuro projektowe Ktura Architekci, które niezmiennie zachwyca prostymi, a jednocześnie doskonale skrojonymi rozwiązaniami.

Punktem wyjściowym projektu stał się obraz autorstwa Mateusza Pietrowskiego, który znalazł się w centralnym punkcie domu, a więc na ścianie salonu. Przedstawienie obrazu opiera się na subtelnej zabawie kolorem i formą, dając efekt przemyślanej i dopracowanej kompozycji. Tak też jest z projektem wnętrza domu – króluje tu pastelowa, subtelna kolorystyka i proste, korespondujące ze sobą bryły.

Czterech domowników i trzy poziomy domu

Interesujący układ przestrzenny lokalu, który łącznie mierzy zaledwie 100 m2, obejmuje aż trzy kondygnacje. Na parterze zlokalizowany został salon z otwartą kuchnią oraz toaleta. Na kolejnych piętrach umiejscowione zostały sypialnie, pokoje dzieci, łazienka oraz pomieszczenia gospodarcze. Mimo tego, że lokal doświetlony jest jedynie jednostronnie, to wnętrze zdaje się być jasne i przestronne.

aranżacja domu, aranzacja wnętrza, kuchnia

Wnętrza w błękitnej tonacji

Jasną przestrzeń wnętrza budują białe ściany oraz sufity, a także naturalne drewno posadzki. Taka kolorystyka stanowi doskonałą bazę, w którą wprowadzony może zostać akcent kolorystyczny. W tym przypadku projektanci postawili na błękit, a także uzupełniające go odcienie przybrudzonego granatu oraz szarości.

Kolory wprowadzane są odważnie na dużych płaszczyznach, takich jak zabudowa salonu czy szafa w sypialni. Oprócz tego pojawiają się jako elementy wyposażenia – krzesła czy dodatki. Wprowadza to ciekawy klimat do wnętrz i nadaje im charakterystycznego wyrazu.

Subtelne printy we wnętrzu

Oprócz ciekawej kolorystyki projektanci postanowili zaskakiwać także geometrycznymi wzorami, które pojawiają się w różnych częściach domu. Zaczynając od delikatnego printu, stanowiącego okładzinę kuchenną, kończąc na dużych białych gwiazdach na szarym tle w pokoju dziecięcym. Wzory na ścianach znajdziemy także w toalecie na parterze, a także w łazience domowników.

Aranżacja wnętrza domu w Rokietnicy – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Ktura Architekci
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Rokietnica
Metraż: 100 m2

Galeria zdjęć aranżacji domu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!