Piwne wnętrze czyli aranżacja wnętrza Klubopiwiarni w Łodzi

Piwne wnętrze czyli aranżacja wnętrza Klubopiwiarni w Łodzi

Łódzki koncept Klubopiwiarnia to mikrobrowar mieszczący się w dobrze znanym mieszkańcom Łodzi budynku w samym sercu miasta. Aranżacją wnętrza lokalu zajęli się architekci ze studia projektowego Mia Architekci. Przed zespołem postawione zostało trudne zadanie stworzenia przestrzeni, która służyłaby zarówno relaksowi i wspólnym spotkaniom z przyjaciółmi, jak i większym imprezom z muzyką i tańcami. Połączenie tych dwóch funkcji mogło wyjść różnie, jednak studio Mia Architekci doskonale poradzili sobie z tematem, projektując wnętrze jednocześnie przytulne jak i przestronne.

Założenia konceptu wnętrza

Podstawową wytyczną dotyczącą projektu było stworzenie otwartej przestrzeni lokalu w taki sposób, aby można było swobodnie przestawiać elementy umeblowania w przypadku organizacji koncertów, występów scenicznych czy transmisji sportowych. W związku z tym architekci nie mogli pozwolić sobie na tradycyjny podział przestrzeni. Dzięki temu wykorzystali oni inny sposób strefowania - poprzez zastosowanie przestrzennych elementów dekoracji sufitu czy ścian, kontrastującego wykończenia podłóg czy grup siedzisk wyraźnie różniących się od siebie.

Takie rozwiązanie pozwoliło na wydzielenie w dużej, otwartej przestrzeni lokalu mniejszych stref, z których każda ma swoją funkcję. Powstała część przeznaczona pomieszczeniu dużej ilości gości podczas grania w planszówki, bardziej intymne strefy sprzyjające relaksowi i swobodnej atmosferze, a także duża przestrzeń przyjmująca funkcję parkietu czy występów scenicznych. A wszystko to w jednym, otwartym wnętrzu lokalu.

aranżacja klubokawiarni, aranżacja wnętrza

Chmielowa kolorystyka i bąbelki we wnętrzach

Inwestorom zależało, aby przekraczając próg lokalu nie mieć wątpliwości, jaki jest charakter miejsca, w którym się znaleźliśmy. Projektanci zaproponowali okrągłe formy dekoracyjne i funkcjonalne, które wprowadzone zostały jako elementy oświetlenia, formy przestrzenne na suficie oraz ścianach, a także wykończenie posadzki. Wszystko to podane w ciepło żółtej kolorystyce, która przywodzi na myśl złote piwo prosto z tanka. Będąc we wnętrzu lokalu można poczuć się “zanurzonym w piwie”.

Dodatkowymi elementami, które służą jako przyciągająca wzrok atrakcja dla gości Klubopiwiarni, są okrągłe przeszklenia eksponujące wnętrze znajdującej się na tyłach lokalu warzelni. Za oknami znajduje się imponujący sprzęt, za pomocą którego obsługa baru wytwarza na miejscu lokalne piwo.

Wszystkie te elementy silnie kojarzące się z browarnictwem projektanci zaserwowali w industrialnej, minimalistycznej stylistyce, która dobrze oddaje charakter lokalu. W ten sposób udało się zaaranżować wnętrze o niebanalnej stylistyce, które tętni życiem i sprzyja dobrej zabawie.

Aranżacja wnętrza Klubopiwiarni w Łodzi - metryczka projektu wnętrza

Projekt: studio projektowe Mia Architekci
Realizacja: 2017
Lokalizacja: ul. Piotrkowska, Łódź

Galeria zdjęć aranżacji kawiarni

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!