Elegancki modernizm czyli aranżacja wnętrza domu w Konstancinie

Elegancki modernizm czyli aranżacja wnętrza domu w Konstancinie

Wnętrze dwukondygnacyjnego domu zlokalizowanego w Konstancinie to wyrafinowany i elegancki projekt autorstwa pracowni architektonicznej Wyrzykowski Studio. Znajdziemy tu wszystko, czego potrzeba, czyli przestrzeń, funkcjonalność i harmonię. Wyszukane formy i ekskluzywne materiały korespondują ze sobą, dając efekt ponadczasowej elegancji. Projekt wnętrza jest bezkompromisowy i bardzo spójny, a główna myśl, która mu przewodzi, to funkcja i minimalizm.

Doskonale  zaprojektowane wnętrza

Zgodnie z oczekiwaniami Inwestora, parterowa część budynku, w której mieszczą się kuchnia, jadalnia oraz salon, przeprojektowana została w taki sposób, aby wprowadzić do niej jak najwięcej przestrzeni i powietrza. Pomieszczenia nie są od siebie oddzielone ścianami czy nawet przepierzeniami. Stanowią one samodzielne strefy, swobodnie rozmieszczone w przestrzeni, a podziały wyznaczają zastosowane wykładziny czy przestrzenne wykończenie ścian oraz sufitu.

aranżacja wnętrza, aranzacja domu, salon

Kuchnia dobrze zaprojektowana

Sztuka projektowania wnętrz, jaką projektanci opanowali do perfekcji, widoczna jest w całej okazałości w kuchni domu. Praktyczna funkcjonalność pomieszczenia połączona z niezwykle wyszukaną stylistyką tworzy wrażenie wyjątkowo luksusowego wnętrza. Do wnętrza prowadzą dwa wejścia – jedno wychodzące na jadalnie, drugie zaś na hol. Pomiędzy wejściami znajduje się wysoka zabudowa kuchenna. Pozostała część kuchni przybiera C-kształtny układ, zaś pośrodku umieszczona została wyspa.

Fornirowane fronty zabudowy kuchennej w kolorze barwionego na ciemny odcień dębu dobrze uzupełniają pojawiające się gdzieniegdzie półprzezroczyste przeszklenia. Ciemna zabudowa kuchenna doskonale komponuje się z białym marmurem o beżowo-brązowym rysunku. Wykorzystany on został jako blaty szafek, konstrukcja wyspy oraz posadzka, która kontynuowana jest także w holu.

Porządek i harmonia we wnętrzu

Nie tylko kuchnia urzeka wyszukaną stylistyką. Podobne wrażenie odnosimy przechodząc do pozostałej części strefy dziennej. Stanowią ją jadalnia oraz salon z wydzieloną przestrzenią kina domowego, a także przestrzenią kawową. Tłem spotkań rodziny i przyjaciół są obszerne przeszklenia, przez które roztacza się panoramiczny widok na zieleń ogrodu. We wnętrzach tych nie sposób nie poczuć harmonii i spokoju – wszystko znajduje się na swoim miejscu.

Przestrzeń intymna

Wchodząc po schodach trafiamy do prywatnej części domu, zaprojektowanej z myślą o zapewnianiu maksymalnego komfortu domownikom. Tutaj także dostrzegamy zapoczątkowaną na parterze stylistykę, jednak projektanci postanowili wprowadzić do wnętrza więcej nowoczesnych akcentów. Elementy wyposażenia wykonane na wysoki połysk i królujący kolor szary – jednak to wszystko wciąż podane w prostym wydaniu, z zachowaniem niezastąpionej wygody.

Aranżacja wnętrza domu w Konstancinie – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Wyrzykowski Studio
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Konstancin

Galeria zdjęc aranżacji domu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!