Przytulnie i z klasą czyli aranżacja wnętrza domu pod Warszawą

Przytulnie i z klasą czyli aranżacja wnętrza domu pod Warszawą

Nie od dziś wiadomo, że na naszym podwórku wyrosło wiele pracowni architektury wnętrz o doskonałym wyczuciu stylu i smaku. Jedną z nich jest Hola Design, której projekty doceniane są także w kręgach zagranicznych. Na potwierdzenie tej tezy wspomnimy o projekcie zespołu Hola Design, który nagrodzony został w tegorocznym prestiżowym konkursie European Property Awards. Projekt obejmował aranżację dwukondygnacyjnego domu zlokalizowanego pod Warszawą, a motto less is more spina całą kompozycję.

Wnętrza na dzień i na noc

Przestrzeń domu podzielona została na dwie zasadnicze strefy – dzienną, zlokalizowaną na parterze, a także nocną, znajdującą się na piętrze budynku. Ta druga obejmuje sypialnie, łazienkę, garderobę oraz domową siłownię. Parterowa część dzienna charakteryzuje się natomiast otwartym planem, zaś kolejne pomieszczenia, do których należą salon, kuchnia, jadalnia oraz gabinet płynnie przechodzą jedno w drugie.

Zachowanie otwartego planu części dziennej zrealizowane zostało również przy wykorzystaniu przeszklonej, ruchomej ściany. W ten sposób domownicy mogą być razem lub też w razie potrzeby wykorzystać sposobność strefowania i stworzyć komfortową przestrzeń do pracy.

aranzacja domu, aranzacja wnetrza, salon

Aranżacja kompletna we wnętrzu

To, co zwraca uwagę już przy pierwszym spojrzeniu na wnętrze, to ciągłość projektu. Przechodząc między kolejnymi pomieszczeniami cały czas dostrzegamy stylistyczną i kompozycyjną spójność, która wyraża się nawet w najdrobniejszych detalach. Mimo tego wnętrza nie są takie same, wręcz przeciwnie. Różnią się od siebie, a jednak tworzą dobrze zaaranżowaną całość.

Strefa dzienna to kwintesencja stonowanej elegancji. Króluje tam subtelna, pastelowa kolorystyka, rozproszone światło oraz wygodne siedziska. Przestrzeń sprawia wrażenie niezwykle ciepłej i przytulnej, co dodatkowo podkreśla obecność nowoczesnej obudowy kominka. Zastosowane zostały także lekkie, nienarzucające się oprawy oświetlenia, które w swojej prostocie wzbogacają jednak całość aranżacji.

W takiej samej tonacji utrzymane są wnętrza na piętrze, wykończone przyjemnymi tkaninami w postaci zasłon i tekstyliami sypialnymi, a także miękkimi dywanami i wykładzinami. Wprowadzony tu został także wysoki, tapicerowany zagłówek łóżka, wykończony eleganckimi przeszyciami. Także pokój dziecięcy zaaranżowany został w niezwykle dopracowany sposób poprzez wprowadzenie prostych elementów wyposażenia nawiązujących do umeblowania pozostałej części domu.

 Aranżacja wnętrza domu pod Warszawą – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Hola Studio
Realizacja: 2017
Lokalizacja: okolice Warszawy

Galeria zdjęć aranżacji domu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!