Odświeżenie wizerunku marki Inea czyli aranżacja wnętrza salonu w Poznaniu

Odświeżenie wizerunku marki Inea czyli aranżacja wnętrza salonu w Poznaniu

Wraz z rebrandingiem, jaki przeszła firma Inea zajmująca się dostarczaniem usług internetowych i telefonicznych w Wielkopolsce, właściciele postawili także na całkowite odmienienie salonów firmy. Zadanie to powierzone zostało pracowni projektowej Mode:lina, która znana jest z dobrze skrojonych przestrzeni publicznych. Jednym z efektów pracy zespołu architektów jest zaaranżowany na nowo salon marki znajdujący się przy ulicy Polnej w Poznaniu.

Na powierzchni 100 m2 zespół Mode:lina zaproponował zupełnie nieznane dotąd na polskim rynku podejście do projektowania punktów obsługi klienta. Projektanci zrywają ze schematem typowego “pudełka” wypełnionego stanowiskami biurowymi, który od lat funkcjonował w tego typu przestrzeniach. Zamiast tego proponują nowoczesną stylistykę, która ucieka przed sformalizowaniem. We wnętrzu czuć swobodną atmosferę, która sprzyja komfortowi i relaksowi podczas rozmów z konsultantem.

aranżacja biura, aranżacja wnętrza

Plan przestrzeni salonu

Architekci postanowili podzielić przestrzeń lokalu na strefy funkcjonalne. Wydzielone zostały wejściowa strefa reprezentacyjna, część o charakterze poczekalni oraz część, w której obsługiwani są klienci. Praktyczny podział przestrzeni podkreśla dodatkowo zastosowanie dwóch rodzajów posadzki, które wyraźnie oddzielają od siebie kolejne części pomieszczenia.

Po przekroczeniu progu salonu mamy przed sobą dużą ladę w formie baru, a ponad nią kredowe tablice z aktualnymi ofertami salonu. Po prawej stronie znajdują się stanowiska obsługi klienta o otwartych stanowiskach, które znacznie bardziej przypominają stoliki w kawiarni. W lewej części salonu umieszczona została wygodna sofa, na której klienci mogą zaczekać, gdy wszystkie stanowiska  są zajęte. Lokal obejmuje także oddzielne pomieszczenie showroomu, gdzie umieszczone zostały wygodne siedziska.

Beton i drewno we wnętrzu salonu

Kluczowe znaczenie w projekcie miały zastosowane materiały, które nieczęsto wybierane są jako wykończenie salonów obsługi klienta. Projektanci tym razem postawili na beton, który doskonale współgra z odkrytymi instalacjami biegnącymi pod sufitem. W połączeniu powstało wnętrze o industrialnym charakterze, który dopełniają stalowe, czarne kątowniki wykorzystane jako elementy wyposażenia. Chłodny klimat aranżacji przełamuje naturalne drewno, którego we wnętrzu jest pełno. Wykorzystane zostało jako elementy wyposażenia, posadzka, a także ciekawa okładzina ścian showroomu.

aranżacja salonu, aranżacja biura, aranżacja wnętrza

Charakterystyczne dodatki użyte we wnętrzu

Projektanci podeszli do projektu bardzo kompleksowo, oprócz praktycznego wyposażenia postawili także na oryginalne detale, które decydować mają o charakterze projektu. Wiszące lampy o ciekawych kloszach, lustra w formie połowy koła czy geometryczne czarno-białe printy pojawiające się na posadzce oraz jako okładzina zaplecków w zderzeniu z industrialną bazą projektu dają wnętrzu rozpoznawalny klimat. Całość aranżacji ożywia natomiast “żywa ściana” w pomieszczeniu showroomu, a także zielone rośliny rozmieszczone w całej przestrzeni lokalu.

Aranżacja wnętrza salonu Inea w Poznaniu - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Mode:lina
Realizacja: wrzesień 2018
Lokalizacja: Poznań
Metraż: 100 m2

Galeria zdjęć aranżacji salonu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!