Meksykański luz na mapie stolicy czyli aranżacja wnętrza baru Pacyfik

Meksykański luz na mapie stolicy czyli aranżacja wnętrza baru Pacyfik

Zeszłoroczna realizacja autorstwa pracowni Mood Works – Dorota Kuć & Karina Snuszka przywodzi na myśl meksykańskie knajpy wraz ze swoim rozgrzewającym klimatem i otwartością. Zlokalizowany przy ulicy Hożej w samym sercu Warszawy niewielki bar Pacyfik przyciąga wszystkich miłośników egzotycznych smaków i niebanalnych przestrzeni. Projektantki po raz kolejny udowadniają, że są specjalistkami w swojej dziedzinie.

Bezkompromisowa kolorystyka wnętrza

W aranżacji baru Pacyfik nic nie jest przypadkowe. Każdy kolor wprowadzony jest z rozmysłem, a powstałe w ten sposób połączenia dają zaskakujące efekty. Zestawienie przybrudzonego turkusu, zgaszonego różu i matowej szarości pojawia się na dużych płaszczyznach, wprowadzając duszną atmosferę rodem z orientalnych zakątków. Podkręca ją dodatkowo duża ilość czarnych elementów wyposażenia. Dobrze przełamujące całość kompozycji są czerwone krzesła oraz stoliki o czarno-białym geometrycznym wzorze.

Czarno-biała kratka pojawia się także miejscowo na posadzce w części wejściowej. Dzięki niej wyczuwalna jest ciągłość i kompletność aranżacji. Oprócz tego wprowadza ona odpowiedni dla wnętrza akcent vintage sprawiając, że wystrój nabiera autentyczności.

aranżacja baru, aranżacja wnętrza, bar

Siła dodatków użytych we wnętzu

Niby nic, a jednak aż tyle. Wprowadzenie złotych elementów wykończeniowych w postaci lamp czy kinkietów nadaje wnętrzu charakteru i swoistego pazura. Przyciągający uwagę jest także różowy blat wysokiego stołu o ciekawej, ozdobnej grafice. Stół nie jest przypadkowy, wykonany został przez artystkę Izabelę Szumen, a na nim równie nieprzypadkowy kaktus, oddający meksykański klimat.

Charakterystyczne dla aranżacji jest także proste menu umieszczone na ścianie lokalu. Jego niedbała forma doskonale oddaje klimat niewielkich przybytków gastronomicznych wyciągniętych prosto z Ameryki Południowej.

aranżacja wnętrza, wnetrze baru, bar

Zachód słońca za barem

Kluczowym elementem we wnętrzu jest obszerne lustro przypominające zachodzące tropikalne słońce. Ciekawe wykonanie z cienkich, lustrzanych listew zwiększa plastyczność dekoracji i sprawia, że trudno oderwać od niej wzrok. Sam bar wypełniają rozliczne trunki, ustawione ciasno obok siebie na półce oraz regale w oknie. Przy tak zaaranżowanym barze można z przyjemnością spróbować meksykańskich specjałów z agawy i poczuć się jak w gorącym Meksyku

Aranżacja wnętrza baru Pacyfik – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Mood Works – Dorota Kuć & Karina Snuszka
Realizacja: 2017
Lokalizacja: ul. Hoża, Warszawa

Galeria zdjęć aranżacji baru

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!