Siła połączeń czyli projekt aranżacji domu w Milanowie

Siła połączeń czyli projekt aranżacji domu w Milanowie

Projekt wnętrza domu w Milanowie wykonany został przez lubelską pracownię architektoniczną 081. W aranżacji projektanci wykazali się po raz kolejny nietuzinkowym podejściem do tematu wnętrzarstwa. Odejmując upiększenia i dekoracje dodają oni wartości wnętrzom. Proste formy, intuicyjne rozwiązania funkcjonalne i minimalizm – to właśnie te cechy charakterystyczne dla pracowni przeniesione zostały do kolejnego udanego projektu wnętrza.

Ciekawy układ funkcjonalny we wnętrzu

Dom w Milanowie posiada trzy kondygnacje, z których najniższa stanowi strefę wejściową, kolejna to strefa dzienna, zaś ostatnia – strefa prywatna domowników. Sercem projektu jest strefa dzienna domu, czyli otwarty salon wraz z jadalnią. W obszernej przestrzeni umiejscowiona została wygodna sofa oraz prosty stolik kawowy. Umeblowanie znajduje się naprzeciwko ściany telewizyjnej. W drugiej części otwartej przestrzeni znajduje się obszerny, drewniany stół jadalny, umożliwiający wspólne posiłki dla ośmiu osób.

Część dzienną łączy z prywatnym poddaszem otwarta klatka schodowa, która przyjmuje formę antresoli. W otwierającej się na niższą kondygnację części poddasza zlokalizowane zostały miękkie siedziska, znajdujące się za drewnianym przepierzeniem. Z holu można dostać się do kolejnych sypialni znajdujących się za ścianą w całości obłożoną jasnym drewnem.

aranżacja wnętrza, aranżacja domu, 081 architekci

Ascetyczne wnętrza

Minimalistyczny design, na jaki postawili projektanci, oddaje przede wszystkim wybór materiałów oraz kolorystyka. W projekcie przeważa jasne drewno oraz czarno-białe połączenia, które budują charakterystyczny styl wnętrza. Architekci wprowadzili duże, matowe płaszczyzny w kolorze głębokiej czerni, które dzięki przestronności lokalu nie przytłaczają.

Lekkości całej aranżacji nadają ażurowe konstrukcje. Zarówno balustrada klatki schodowej zbudowana z metalowych kształtowników, jak i drewniane przepierzenie antresoli wprowadzają do wnętrza powietrze i światło. Na dodatek ich prosta, zgeometryzowana forma tworzy ciekawy element całej kompozycji.

aranżacja wnętrza, aranżacja domu, 081 architekci

Rośliny w roli akcentu kolorystycznego

Cały projekt pozbawiony jest niemalże zupełnie akcentów kolorystycznych w postaci elementów wyposażenia czy dekoracji. Zamiast tego projektanci wprowadzili do wnętrza dużą ilość zielonych roślin doniczkowych, które stanowią intensywne plamy barwne aranżacji. Dzięki ich obecności ascetyczne, chłodne wnętrza nabiera życia i charakteru.

Aranżacja domu w Milanowie – metryczka projektu wnętrza

Projekt: pracownia architektoniczna 081
Lokalizacja: Milanów
Realizacja: 2018

Galeria zdjęć aranżacji domu


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!