Stare i nowe czyli aranżacja mieszkania we Wrzeszczu

Stare i nowe czyli aranżacja mieszkania we Wrzeszczu

Jedną z najnowszych realizacji biura projektowego Maka Studio jest aranżacja wnętrza mieszkania w kamienicy zlokalizowanej we Wrzeszczu. Tak jak i we wcześniejszych projektach, tak i tutaj architekci popisali się ciekawym podejściem do tematu wnętrza. Wykorzystali oni naturalny charakter lokalu i zastosowali nawiązującą do niego klasyczną stylistykę, która jednak połączona została w nowoczesnymi elementami, przełamującymi nudę.

Niewielka przestrzeń mieszkania to przede wszystkim salon wraz z kuchnią oraz jadalnią, które stanowią serce projektu. Oprócz tego w lokalu znajduje się jeszcze sypialnia oraz łazienka, a także strefa wejściowa. Wystrój kolejnych pomieszczeń nawiązuje do siebie i stanowi dobrze zaaranżowaną kontynuację.

Salon z otwartą kuchnią

Chociaż strefa kuchni otwarta jest na przestrzeń salonu, zostały one od siebie wyraźnie oddzielone za pomocą bryły wyspy kuchennej. Z drugiej strony mebel ten stanowi spójny element salonu, służąc jako regał na książki. W ten sposób projektanci w praktyczny sposób podzielili przestrzeń i zapobiegli powstawaniu wrażenia typowego, nieco już opatrzonego układu wnętrza.

W przytulnej, wydzielonej strefie kuchni znajduje się zabudowa o klasycznych frontach oraz tradycyjnych, złotych wykończeniach. Oprócz tego umieszczony został tam stół jadalni, który dobrze wypełnia przestrzeń. W niewielkiej strefie salonu znalazła się sofa, fotel oraz stolik kawowy. W ten sposób utworzony został przytulny kącik, w którym jedna osoba może się zrelaksować, podczas gdy druga przygotowuje posiłek.

aranżacja wnetrza, salon z kuchnia, aranżacja mieszkania

Cegła na ścianach we wnętrzu

Interesująca wydaje się okładzina ścian w postaci klinkieru. Architekci zastosowali uzupełniające się połączenie cegły w naturalnym, rudym kolorze w strefie salonu, z cegłą malowaną na biało w przestrzeni kuchni. Obie strefy oddziela od siebie drewno, którym obłożona jest ściana na wysokości kuchennej wyspy. Takie rozwiązanie wprowadza harmonię i równowagę, równocześnie łagodząc jak i ożywiając kompozycję.

Oryginalne elementy zastosowane we wnętrzu

Duch wnętrza zauważalny jest w charakterystycznych elementach, które projektanci zastali przekraczając próg mieszkania. Są to zarówno duże, dzielone okna czy skosy dachu, jak i zachowane drewno na posadzce oraz drewniane belki konstrukcyjne, wbudowane w ścianę salonu. Wszystko to sprawia, że wnętrze mieszkania ma unikatowy charakter, który wart jest wyeksponowania.

aranżacja mieszkania, aranżacja wnetrza, salon z kuchnią

Klasyka i nowoczesność we wnętrzu

Mimo klasycznej stylistyki, która zauważalna jest przede wszystkim w strefie dziennej mieszkania, architekci postanowili uzupełnić aranżację o nowoczesne rozwiązania stylowe. W ten sposób zaaranżowali łazienkę, w której bazę stanowią czarno-białe płytki i ceramiczna lamperia.  Ta klasyczna baza uzupełniona została jednak minimalistyczną armaturą łazienkową o pięknych, nowoczesnych kształtach.

Aranżacja mieszkania we Wrzeszczu – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Maka Studio
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Wrzeszcz

Galeria zdjęc aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!