Fundacja SPOT zaprasza na wystawę NOWA FORMA będącą prezentacją projektów powstałych podczas warsztatów NOWA FORMA 2011, które odbyły się we wrześniu 2011 roku w Swarzędzu.
Ekspozycja: 26.01-12.02.2011
Wernisaż: 26.01, godz. 18:00
Miejsce: Dolna Wilda 87, Poznań
5 dni, 4 firmy, 16 projektantów, 4 grupy, 4 meble
Czego potrzeba, żeby cel, który z początku wydaje się niemożliwy, został zrealizowany? Podjąć wyzwanie. Presja czasu, ogromna ilość pracy, fantastyczna współpraca, wielkie oczekiwania i niepewność - czy zdążymy? Tak w skrócie można opisać pięciodniowe warsztaty projektowe „Nowa Forma 2011”, które odbyły się w Swarzędzu w ostatnim tygodniu września.
Idea warsztatów zrodziła się jako niezależna inicjatywa projektantów: Wawrzyńca Walczaka, Marii Dziewolskiej i Marty Malinowskiej-Gębskiej. Założenie było takie, by w ciągu pięciu dni, pracując w interdyscyplinarnych zespołach złożonych z projektantów i przedsiębiorców, stworzyć koncepcję, zaprojektować mebel dopasowany do charakteru produkcji firmy, a następnie w ciągu 2 dni wykonać prototyp oraz zaproponować dla niego komunikację graficzną.
Pomysł wsparło Miasto i Gmina Swarzędz. Dzięki decyzji Pani Burmistrz Anny Tomickiej przedsięwzięcie uzyskało finansowanie oraz zaplecze organizacyjne, a także możliwe było pozyskanie do współpracy Cechu Stolarzy Swarzędzkich oraz miejscowych przedsiębiorców. W warsztatach wzięło udział 16 projektantów z całej Polski oraz czterech przedsiębiorców: fabryki mebli tapicerowanych Tombea i Alwes oraz dwóch rzemieślników: Stollux i Mebloc.
Dla firmy Mebloc grupa projektowa w składzie: Magdalena Machajska, Marta Malinowska- Gębska, Magdalena Garncarz i Artur Bętkowski zaprojektowała „meblową biżuterię”. Jest to propozycja zestawu customizowanych pudełek, które stanowią uzupełnienie oferty producenta i pozwalają klientowi zagospodarować niewykorzystaną przestrzeń w kuchni i łazience w indywidualny sposób.
Dla firmy Stollux projektanci: Maria Dziewolska, Olga Woronowicz, Piotr Stolarski, Robert Szwarczyński, zafascynowani pracą rzemieślników, stworzyli stół, który opowiada historię. Jest to opowieść o procesie tworzenia: oswajania materiału, wyłaniania się formy z surowego drewna.
Grupa współpracująca z firmą Tombea: Wawrzyniec Walczak, Joanna Sumińska, Marta Szczepańska i Szymon Hanczar stworzyli system puf, które zachęcają do interakcji i zabawy przestrzenią. Modułowe siedziska można zestawiać na różne sposoby, zależnie od potrzeb i upodobań.
Firma Alwes, wraz z Katarzyną Bukowską- Wcisło, Ewą Klimowicz, Olgą Mężyńska i Tadeuszem Dębczyńskim, zaproponowała sofę „z wnętrzem”, która zawiera w sobie jednocześnie trzy obicia. Można ją „ubrać” w zależności od potrzeby, w błyskawiczny sposób zmieniając wykończenie.
Źródło: spot.pozan.pl
![]() |
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
W dniach 17-25 września odbędzie się Londyński Festiwal Designu,czyli London...
czytajOd 26 czerwca do 16 września 2018 roku w Muzeum...
czytajEksplozja wyobraźni prawie 30 polskich grafficiarzy, autorów komiksów, ilustratorów i...
czytajOd 29 września w galerii Awangarda BWA Wrocław można zobaczyć...
czytaj
Ilość komentarzy: 0