Aranżacja wnętrza nowo otwartego salonu Empik w Katowicach

Aranżacja wnętrza nowo otwartego salonu Empik w Katowicach

Dobrze znana polska firma Empik działa na polskim rynku już od 70 lat. W tym czasie na terenie całego kraju powstało ponad 240 salonów od Gdańska po Zakopane. Jednym z nowo powstałych oddziałów firmy jest salon w katowickiej Galerii Libero, gdzie na 400 m2 znajdziemy muzykę, literaturę, kino, a także inne dobra kultury.

Prosty design marki

Tak, jak i w innych salonach Empik, tak i tutaj projektanci postawili na nowoczesny i prosty design, który od lat kojarzony jest z marką. Jasne wnętrze, przejrzyście rozmieszczone regały o prostych formach oraz duże nagłówki, pozwalające na łatwe odnalezienie się w przestrzeni salonu. Do tego duże, proste logo marki umieszczone ponad kasami.

W salonach Empik zazwyczaj króluje biel ścian i sufitów, jasna posadzka oraz drewniane akcenty. Taka stylistyka zastosowana została także w Katowicach. We wnętrzu wykorzystane zostały proste, czarne stelaże regałów, które dobrze komponują się w takiej przestrzeni, nie wywołując w ten sposób wrażenia bałaganu. Do tego wprowadzone zostały silne akcenty kolorystyczne w postaci wykończenia poszczególnych ścian.

Funkcjonalność i innowacje we wnętrzu

Marka Empik świadoma tego, w jakim kierunku zmierza sprzedaż stacjonarna, dokłada starań, aby maksymalnie ułatwić zakupy swoich produktów. W związku z tym właściciele wyposażyli nowy salon w interaktywne urządzenia multimedialne, co znacznie ułatwia znalezienie w lokalu poszukiwanego tytułu. Urządzenia działają na zasadzie mapy, która kieruje kupującego między regałami, prowadząc prosto pod właściwą półkę.

empik, aranżacja wnętrza

Wygodna strefa czytelnika

Sieć Empik w swoich salonach zwraca szczególną uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale też na potrzeby przybywających klientów. Odwiedzający często bowiem potrzebują chwili, aby przejrzeć książkę czy magazyn. Aby zapewnić klientom komfort Empik wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom, projektując swoje salony w taki sposób, aby znalazła się w nich także strefa czytelnika. Umożliwiają to wygodne, miękkie siedziska, w których można zanurzyć się i spokojnie zapoznać się z ofertą.

Dla rodziców i dla dzieci

Poza oczywistymi potrzebami dorosłych, projektanci salonu Empik w Katowicach uwzględnili także ich pociechy. To właśnie z myślą o nich zaprojektowana została przestrzeń dla dzieci, oferująca siedziska i wyposażenie do zabaw. W ten sposób rodzice mogą swobodnie przeglądać sklepowe półki bez niepotrzebnego stresu i obawę o plątające się pociechy.

Salon Empik w Katowicach – metryczka projektu wnętrza

Lokalizacja: Galeria Libero w Katowicach
Realizacja: listopad 2018
Metraż: 400 m2

empik, aranżacja wnętrza

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!