Drewno i beton czyli projekt wnętrza domu w Warszawie

Drewno i beton czyli projekt wnętrza domu w Warszawie

Projekt wnętrza dwukondygnacyjnego domu w Warszawie powierzony został pracowni architektonicznej Hi-Light Architects. Na 123 m2 projektantom udało stworzyć się zaskakujące i kompletne wnętrze, pełne ciekawych rozwiązań funkcjonalnych i estetycznych. Tak jak i we wcześniejszych aranżacjach, tak i w tym projekcie zespół Hi-Light wykazał się niebanalnym podejściem do wnętrzarstwa, które zauważamy nawet w najdrobniejszych detalach.

W projekcie architekci zastosowali praktyczny podział przestrzeni na dzienną, znajdującą się na parterze oraz prywatną, zlokalizowaną na poddaszu. I tak w strefie dziennej wyróżniamy otwartą przestrzeń salonu wraz z kuchnią i jadalnią. Na piętrze natomiast znajduje się zaskakująca strefa sypialni, a także łazienka.

Hi-Light Architects, aranżacja wnęrza, salon, aranżacja domu

Dwoistość aranżacji wnętrza

W strefie dziennej mieszkania króluje drewno, które znajduje się zarówno na posadzce, jak i jako zabudowa kuchenna czy wykończenie ścian. To właśnie obecność drewna, a także przyjemnych elementów tekstylnych dodaje wnętrzu ciepła. Tę spokojną aranżację przełamują wielkoformatowe płyty betonu architektonicznego, które wprowadzają do wnętrza nutę surowości.

Ta surowość jedynie zaznaczona w części parteru, na poddaszu zdominowała aranżację. Tutaj chłodny beton architektoniczny oraz szarości wykładziny czy przestrzeni snu stanowią bazę. Przełamaniem natomiast jest wprowadzenie drewna w postaci obudowy strefy łóżka czy frontów szafek. Surowy design kontynuowany jest także w prywatnej łazience, gdzie króluje beton i chłodne mleczne przeszklenie drzwi.

Hi-Light Architects, aranżacja wnezra, sypialnia

Niecodzienna przestrzeń snu

Pozostając na piętrze warto przyjrzeć się kluczowemu elementowi, który dominuje w przestrzeni. Jest to interesująco zaaranżowana strefa łóżka, która wydzielona została z jednej strony zabudową szafy, z drugiej zaś drewnianym przepierzeniem. W ten sposób w najwyższej części pomieszczenia umieszczone zostało łóżko, po obu stronach którego znajdują się praktyczne zabudowy dopasowane do skosów dachu.

Na przeciwko łóżka znajduje się ściana wykorzystana zarówno jako regał, ściana telewizyjna oraz mleczne przeszklenie. To ostatnie stanowi również ścianą oraz drzwi prowadzące do niewielkiej łazienki domowników. Umieszczona tam została elegancka armatura łazienkowa o prostych bryłach oraz optycznie powiększające pomieszczenie odbicie lustrzane w kształcie koła.

Przestrzeń poddasza doświetlają duże okna dachowe, a także okno znajdujące się za wezgłowiem łóżka. Sprawia to, że wnętrze jest pełne światła i powietrza. Podkreślają to również białe ściany, sufit oraz elementy zabudowy.

Projekt wnętrza domu w Warszawie – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Hi-Light Architects
Lokalizacja: Warszawa
Realizacja: 2018

Galeria zdjęć aranżacji domu


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!