Trendbook „PODŁOGA ma znaczenie”

Trendbook „PODŁOGA ma znaczenie”

Na rynku pojawił się Trendbook „PODŁOGA ma znaczenie”, będący pierwszą tego typu publikacją w Polsce. Powstała ona pod patronatem Interface, największego na największego na świecie projektanta i producenta płytek dywanowych, a także lidera w zakresie zrównoważonego rozwoju, który zaprosił do dyskusji niezależnych polskich architektów i projektantów, a także specjalistów w zakresu psychologii oraz HR. Swojego komentarza udzielił także Oliver Heath – ceniony na całym świecie autorytet w dziedzinie Biophilic Design.

 

Eksperci z branży architektury i projektowania wnętrz, będący współautorami Trendbooka to: mgr inż. arch. Anna Fiałkiewicz-Waga - Design Manager w TriGranit, Anna Irek - ze studia projektowania wnętrz komercyjnych MUSU, Piotr Żabicki - Associate architekt w Kuryłowicz & Associates, Diana Sarna - architekt wnętrz w SARNA Architekci, mgr inż. arch. Paulina Czurak -  z Biura Ideograf, arch. Maria Kasperska - z Forbis Group. Obok nich, swojego komentarza udzielili także: dr Anna Czerniak – z Katedry Psychologii Społecznej Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Aleksandra Iwicka - Ekspert CPL Jobs Poland, CEE Regional Manager, Mandy Leeming - Menadżer ds. Projektowania i Rozwoju w Interface EMEA,  Geanne Van Arkel - Dyrektor Zrównoważonego Rozwoju w Interface oraz wspomniany wyżej Oliver Heath - ekspert w zakresie projektowania architektonicznego oraz wnętrz w stylu Biophilic Design.

Ideą przyświecającą całej publikacji jest przekonanie, iż podłoga ma znaczenie nie tylko dla wizualnej atrakcyjności wnętrz. Może ona także m.in. definiować funkcjonalności pomieszczeń czy współdecydować o ich wpływie na pracę i funkcjonowanie człowieka. Świadomy dobór materiałów wykorzystywanych do aranżacji podłóg nie pozostaje również bez znaczenia dla kondycji środowiska.

 Trendbook „PODŁOGA ma znaczenie” składa się z trzech rozdziałów, stanowiących jednocześnie trzy różne ujęcia tematu: historyczne i obecne trendy w aranżacjach podłóg, wpływ otoczenia i zastosowanych w nich materiałów na pracę i funkcjonowanie człowieka oraz projektowanie i produkcja produktów przyjaznych ludziom i środowisku.  Za główny obiekt analizy i rozważań przyjęto przestrzeń biurową i miejsca pracy, nie zabrakło jednak odniesień do innych typów pomieszczeń.

Źródło: Interface

Interface, podłoga, publikacje o podłodze

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!