Właścicielami niewielkiej przestrzeni mieszkania w Lublinie jest młoda para oraz ich czworonożny przyjaciel. Mieszkanie zlokalizowane jest w dzielnicy LSM i umiejscowione na parterze z dostępem do pełnego zieleni ogródka. Projekt wnętrza inwestorzy powierzyli pracowni architektonicznej KamińskaStańczak z Warszawy. Tak w tym, jak i we wcześniejszych projektach pracowni, które publikowaliśmy na łamach Sztuka Wnętrza, w oczy rzuca się klarowność rozwiązań oraz naturalna stylistyka.
Projekt przestrzeni objął wyburzenie zabudowy oddzielającej salon i kuchnię oraz poszerzenie toalety. Dzięki temu po przekroczeniu progu mieszkania mamy poczucie przestrzeni. Centralną częścią mieszkania jest salon z otwartą kuchnią oraz jadalnią. Przestrzeń ta wypełniona jest światłem, które dostaje się do pomieszczenia przez duże przeszklenia usytuowane w południowo-zachodniej ścianie.
Projektanci doskonale strefują otwartą przestrzeń stosując różne typy posadzki. Wzdłuż zabudowy kuchennej wykorzystana została posadzka wykonana z płytek ceramicznych, które poprowadzone zostały już z niewielkiego przedpokoju. Strefa ta płynnie łączy się ze strefą salonu poprzez przestrzeń jadalni. W tej części zastosowana została posadzka wykonana z drewnianych desek w naturalnej kolorystyce. Ponadto samą przestrzeń relaksu, obejmująca obszerną sofę oraz stoliki kawowe, wyznacza obszerny dywan o grubym splocie.
Znakiem rozpoznawczym pracowni jest zastosowanie naturalnej kolorystyki, które widoczne jest także w tym projekcie. Architekci doskonale łączą ze sobą różne odcienie brązu i beżu z białą bazą. Dodatkowo wprowadzony został silny akcent kolorystyczny w postaci przygaszonego granatu. Autorzy projektu wprowadzają kolor w postaci dużych płaszczyzn, takich jak dywan, zabudowa kuchenna czy część ściany w toalecie.
Aby ożywić delikatny wyraz aranżacji, projektanci wprowadzili także czarno-białe printy. Zastosowane zostały one jako posadzka w przestrzeni kuchni, łazienki oraz toalety. W każdym pomieszczeniu wykorzystany został inny wzór, jednak wszystkie opierają się o proste, geometryczne wzory. Dzięki temu zachowana jest spójność całej kompozycji.
Wnętrze sprawia wrażenie przytulnego i pełnego ciepła. Jest to między innymi efekt zastosowanych naturalnych materiałów, takich jak drewno czy tekstylia. Drewniane wyposażenie oraz posadzka w części salonu, obszerne, grube zasłony czy tapicerowana kanapa – wszystko to przywodzi na myśl belgijski design, łączący naturę i nowoczesność.
Projekt: pracownia KamińskaStańczak
Lokalizacja: Lublin
Realizacja: listopad 2018
Metraż: 60 m2
|
|
|
|
|
|
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Dom czy skatepark? Pierre Andre Senizergues, dawny mistrz świata w...
czytajCzy da się połączyć nowoczesność i lokalny folklor?
czytajJednym ze sposobów aranżacji wnętrz tak aby dodać im artystycznego...
czytajProjekt wnętrza mieszkania w Krakowie, stworzony przez Grupę NONO pod...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz