Bryła i przestrzeń czyli aranżacja domu pod Krakowem

Bryła i przestrzeń czyli aranżacja domu pod Krakowem

Niebanalnie zaprojektowana przestrzeń domu jednorodzinnego to jedna z ostatnich realizacji biura projektowego Hi-Light Architects. Dwukondygnacyjny dom zlokalizowany jest w Igołomi nieopodal Krakowa, a jego powierzchnia mierzy 156 m2. Duża przestrzeń, ciepła kolorystyka oraz zabawa formą i bryłą – tak w kilku słowach można byłoby opisać projekt. Architekci postawili na minimalistyczne wyposażenie i zredukowaną gamę barw, a mimo to przestrzeń sprawia wrażenie wypełnionej i kompletnej.

Otwarta przestrzeń wnętrza pełna światła

Parter domu to duże, otwarte wnętrze, w którym wyróżnić można strefę salonu, jadalni, kuchni oraz strefę wejściową. Wszystkie te części tworzą spójną kompozycję, choć są od siebie wyraźnie oddzielone. Dzięki temu wnętrze jest przestrzenne i wypełnione światłem. Ponadto charakterystycznym elementem domu są duże przeszklenia niemal na całą wysokość ścian. Doprowadzają one do wnętrza światło dzienne, a także otwierają pomieszczenia na zieleń otaczającą dom.

aranżacja wnetrza domu, aranżacja domu, salon

Ciepłe wnętrze od Hi-Light Architects

Aranżowana przestrzeń utrzymana została w jasnej, delikatnej kolorystyce. Biel i beż, a także różne odcienie brązu powodują, że realizacja wydaje się wyjątkowo ciepła i przytulna. We wnętrzach wykorzystane zostało jasne drewno posadzki zestawione z ciemniejszym odcieniem drewna wykorzystanego na ścianach, a także jako framugi okien.

W tej lekkiej i jasnej kompozycji znajdujemy pojedyncze akcenty w postaci plam kolorystycznych. Stanowią je tekstylne elementy wyposażenia salonu w ciepłych odcieniach żółtego. Ponadto do projektu wprowadzone zostały ciemne akcenty w postaci ciężkich, grubych zasłon, a także obudowy elementów oświetlenia czy elementów wyposażenia.

aranżacja wnętrza domu, aranżacja domu

Zabawa bryłą i materiałem przy projekcie wnętrza

W podkrakowskiej realizacji projektanci doskonale zagrali bryłą i formą. Elementy wyposażenia o prostych, geometrycznych bryłach uzupełnione zostały o ciekawe formy dekoracyjne. Uwagę przyciąga szczególnie aranżacja salonu, pełna okręgów i prostokątów o zaokrąglonych narożach. Ilość elementów jest dobrana w idealnych proporcjach – nie powoduje poczucia nieładu, a tworzy spójną i kompletną kompozycję.

Oprócz wprowadzenia ciekawych brył i form, projektanci zaproponowali także niebanalne połączenia materiałów. Zabudowa kuchenna łączy w sobie drewno, kamienne płyty oraz estetyczne, matowe płyty meblowe. Materiały przeplatają się i wzajemnie uzupełniają. Ciekawe jest także wyposażenie strefy jadalni, w postaci stołu i ław wykonanych z metalu malowanego na grafitowy, matowy kolor.

Aranżacja domu pod Krakowem – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Hi-Light Architects
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Igołomia
Metraż: 156 m2

Galeria zdjęć aranżacji domu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!