Czarno-biała klasyka w aranżacji wnętrza apartamentów w Poznaniu

Czarno-biała klasyka w aranżacji wnętrza apartamentów w Poznaniu

Zlokalizowane w Poznaniu przy ulicy Dominikańskiej dwa apartamenty na wynajem zaaranżowane zostały przez studio architektoniczne EV Architects. Interesujące w całym koncepcie jest spójność projektu, który obejmował dwa niezależne mieszkania o niewielkim metrażu. Ze względu na swoje przeznaczenie wynajmu krótkoterminowego, szczególnie ważna dla zespołu projektantów była nie tylko estetyka, ale także funkcjonalność. Bowiem to, czego oczekują goście, to komfort i prostota, które pozwolą na wieczorny relaks.

Aranżacja obu mieszkań utrzymana jest w tej samej konwencji. Różni się natomiast dominanta kolorystyczna w obu wnętrzach. W jednym z apartamentów bazą jest czerń, w drugim zaś, urządzonym analogicznie, podstawową barwą jest biel. Stąd też rozróżnienie na Black apartment oraz White apartment, które daje gościom wybór, jaką atmosferę wnętrza preferują.

aranżacja apartamentu, aranżacja wnętrza

Prostota i funkcjonalność we wnętrzu

Niewielka przestrzeń w przypadku obu apartamentów składa się z otwartej części sypialnej z aneksem kuchennym oraz łazienki. Mimo małego metrażu mieszkania oferują wszystko to, czego mogą potrzebować goście. Centralnym punktem wnętrza jest obszerne, wygodne łóżko o tapicerowanej ramie. Ponadto w pomieszczeniu znajduje się także niewielki stół z dwoma krzesłami, który płynnie łączy przestrzeń sypialni ze strefą kuchni.

Zredukowany aneks kuchenny wyposażony został w niezbędne urządzenia, takie jak lodówka, płyta grzewcza czy ekspres do kawy. Jego bryła wbudowana została w jedną ze ścian, co daje wrażenie kompaktowości i spójności. Tak zabudowa aneksu, jak i pozostałe elementy wyposażenia wnętrza są charakteryzują się prostymi formami, co daje poczucie przestronności i porządku.

Prosty, minimalistyczny design wprowadzony został także do wnętrza łazienki. Znajdziemy tam elegancką armaturę łazienkową na tle klasycznych materiałów – wielkoformatowych płyt o rysunku kamienia bądź betonu. Obie łazienki, mimo różnic w wyposażeniu, charakteryzuje ta sama stylistyka, opierająca się na prostocie i jasnej kolorystyki.

aranżacje apartamentu, aranżacje mieszkania

Czerń czy biel

Gra kolorów obu apartamentów ma szczególne znaczenie, kiedy zestawimy obie aranżacje ze sobą. Uzupełniają się one nawzajem, tworząc jednocześnie dwie aranżacje o zupełnie innym odbiorze. Czarna ściana, na tle której umieszczone zostało łóżko czy czarne fronty zabudowy kuchennej w Black apartment dają efekt wnętrza klimatycznego i przytłumionego.

W przypadku White apartment w aranżacji wyczuwamy powiew świeżości. Przestrzeń wypełniona jest światłem, które wpada przez obszerne okna. Białe ściany i fronty zabudowy, a także jasne wyposażenie dobrze współgra z szarymi i beżowymi elementami, takimi jak rama łóżka czy zasłony.

Czarno-białe apartamenty w Poznaniu – metryczka projektu wnętrza

Projekt: EV Architects
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Poznań

Galeria zdjęć aranżacji apartamentu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!