Architektura oświecona

Architektura oświecona

W projektowaniu klimatu nowoczesnych wnętrz wielkopowierzchniowych coraz większą rolę odgrywają eleganckie szczegóły i efektowne wykończenia. Jednak dopiero ich przemyślane wyeksponowanie światłem decyduje o końcowym efekcie. LED Hermetico firmy BRITOP Lighting dzięki eleganckiej i uodpornionej na działanie wody oprawie dają możliwość szerokiego zastosowania w dużych i otwartych przestrzeniach jak galerie handlowe, biura czy hotele.

Nowe modele  LED Hermetico z oferty BRITOP Lighting autorstwa Jaco Designe przemawiają  językiem nowoczesnej architektury. Wystarczająco duże oprawy oświetleniowe  o wymiarach 146x75x40 i 146x75x30 dające punktowe, chłodne lub ciepłe białe światło zostały zaprojektowane z myślą o swobodzie tworzenia efektownych projektów oświetlenia, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Minimalistyczna forma opraw łatwo wkomponowuje się w każdą przestrzeń nie zakłócając dominującego zamysłu kompozycyjnego. Stożki światła emitowanego od góry i od dołu, z jednego lub dwóch rzędów diod LED, pomagają efektownie wyeksponować detale architektoniczne, zaś umieszczane w pobliżu ciągów komunikacyjnych ożywiają aranżację wnętrza. Wysokiej jakości stal i szczelność konstrukcji obudowy w klasie IP 44 gwarantuje ich bezawaryjną pracę wszędzie tam, gdzie oprawy są narażone na kurzenie lub zawilgocenie.

- Umiejętne wykorzystanie światła pomaga budować indywidualny charakter wnętrza i buduje oczekiwaną atmosferę, co zauważa coraz więcej inwestorów. Światło zastosowane w przemyślany sposób spełnia rolę dekoracyjną pomagając wyeksponować inne detale w dzień, a inne w nocy. To powoduje, że budynek zmienia się przez całą dobę jak ożywiony organizm. W tym aspekcie przemyślana formuła LED Hermetico daje bardzo szerokie spektrum zastosowań. Dzięki minimalistycznemu designowi nie narzuca estetyki, lecz pomaga eksponować i wydobywać zamierzony efekt architektoniczny, co widać w stale wyposażanych przez nas wnętrzach budynków instytucjonalnych – mówi Monika Sopałowicz, Dyrektor Zarządzający z firmy BRITOP Lighting.

Światło i przestrzeń

Światło pełni w nowoczesnej architekturze komercyjnej wyjątkową rolę. Zaraz obok kształtu, koloru czy skali staje się nośnikiem symbolu i treści, którą firma chce przekazać odwiedzającym. Jasne, otwarte przestrzenie to obecnie synonim transparencji biznesu. Pod tym względem największe pole do popisu dają projektantom galerie handlowe czy wielkopowierzchniowe sklepy. Lampy ledowe LED Hermetico, rozmieszczone na elementach konstrukcyjnych wyznaczają obrys przestrzeni i podkreślają jej przestronność. Zamontowane po obydwu stronach witryn sklepowych zwracają uwagę i zapraszają jasnym blaskiem. Budowa opraw LED Hermetico sprawia, że stożki światła są skierowane do góry i do dołu, dzięki czemu nawet umieszczone na wysokości wzroku nie powodują efektu olśnienia. Użyte w oprawach mocne diody LED o mocy 3W i 6W z łatwością pomogą podkreślić elementy takie jak szyldy czy napisy.

Wnętrza nocą

Przestrzenie biurowe czy hole hotelowe, które są użytkowane do późnych godzin nocnych wymagają wykreowania przyjaznej aranżacji światłem, w czym pomaga zastosowanie oświetlenia pomocniczego. Linie świetlne rozmieszczone wzdłuż ciągów komunikacyjnych, wind i schodów pomagają uczynić wnętrza bardziej czytelnymi, dzięki czemu dają poczucie pewności. Chłodne, punktowe światło LED Hermetico w subtelny sposób rozprasza ciemności i uatrakcyjnia architekturę wnętrza, przełamując często jego formalną stylistykę. Hermetyzowana stalowa obudowa w efektywny sposób chroni diody LED przed kurzem powstającym w trakcie intensywnej eksploatacji pomieszczeń.

Rozświetlona zieleń

Architektura przestrzeni komercyjnych zmierza w kierunku nurtu eko, co oznacza włączenie w aranżację elementów takich jak oczka wodne, rabaty kwiatowe, fontanny czy otwarte, zielone patio. Oprawy oświetleniowe stosowane do podświetlenia tego typu elementów powinny charakteryzować się odpowiednim stopniem ochrony przed wnikaniem ciał stałych i wody. Dzięki odporności na zawilgocenie oprawy LED Hermetico mogą być również użytkowane w warunkach zewnętrznych, jako podświetlenie wejścia do budynku, schodów lub w sąsiedztwie zraszaczy. Strumienie światła skierowane do dołu i do góry nie tylko uwydatniają elementy zewnętrznej architektury, lecz również nadają całości przyjemną, intymną atmosferę.

Źródło:Britop Lighting Sp. z o.o.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!